Môj účet

Subwoofer JL Audio CS113TG-TW5v2

13", 600 W RMS, 2 Ω, uzavretá ozvučnica
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer JL Audio CS113TG-TW5v2
Tip

Subwoofer JL Audio CS113TG-TW5v2

Uzavretá ozvučnica s jedným 13TW5v2-2 subwooferom s výkonom 600 W RMS. Nízkoprofilový subwoofer 13TW5v2 získal ocenenie z celého sveta za svoje prelomové výkonové schopnosti v neuveriteľne stiesnených priestoroch. V tomto uzavretom systéme subwoofera Truck PowerWedge™ sú využívané kvality tohto patentovaného subwoofera na poskytovanie úžasného výkonu subbasov z ozvučnice, ktorá je pri základni hlboká iba 184 mm a 114 mm v hornej časti. Táto konštrukcia ozvučnice bola starostlivo navrhnutá tak, aby maximálne vyhovovala subwooferu 13TW5v2. Ozvučnica je vybavená vysoko kvalitným automobilovým kobercom v čiernej farbe so striebornou výšivkou JL Audio na čelnej strane. Súčasťou je aj oceľová mriežka, ktorá chráni subwoofer.

Hlavné vlastnosti subwoofera JL Audio CS113TG-TW5v2

 • 13,5" subwoofer s výkonom 600 W RMS v kompaktnej uzavretej ozvučnici.
 • Najvyšší rad plochých subwooferov JL Audio zameraný na vysoký výkon a excelentnú presnosť zvuku.
 • Ozvučnica s technológiou V-Groove z vysoko kvalitnej MDF rezané na CNC.
 • Potiahnuté vysoko kvalitným automobilovým kobercom v čiernej farbe.
 • Súčasťou je oceľová mriežka, ktorá chráni subwoofer.
 • Strieborná JL Audio výšivka na prednej strane subwoofera.
 • Patentovaná technológia Concentric Tube Suspension pre extra malú montážnu hĺbku.
 • Vynikajúca schopnosť lineárneho výchylky a mechanickej stability.
 • Technológia FCAM™ pre lepšiu kontrolu výchyliek a dynamické vyrovnanie kmitacej cievky.
 • Motor subwoofera optimalizovaný podľa patentovaného systému DMA.
 • Vyrobené najmodernejšími technológiami v továrni JL Audio na Floride v USA.

O značke JL Audio

JL Audio je americký výrobca spotrebnej audio techniky, ktorý sa špecializuje na ozvučenie domácností, vozidiel a taktiež lodí. Patrí medzi hlavných priekopníkov ozvučenia vozidiel a najznámejší je bezpochyby vďaka svojim high-endovým subwooferom. Spoločnosť bola založená už v roku 1975 a patrí teda medzi najstarších výrobcov v tomto odbore. Pôvodné zameranie bolo na ozvučenie domácností, ale už na prelome sedemdesiatych a osemdesiatych rokov sa začali zaoberať aj car audio segmentom, ktorého popularita vo vtedajšej dobe prudko rástla. Počas svojej bohatej histórie vyrobili v JL Audio množstvo úplne unikátnych a patentovaných subwooferov, ktoré nemali v danej dobe takmer žiadnu konkurenciu. A podobné je to aj v súčasnosti. Subwoofery tohto výrobcu ohromujú svojim výkonom a zároveň úplne špičkovou kvalitou zvuku, unikátnymi patentmi a excelentným spracovaním. Najmä najvyššie rady W6 a W7 patria dlhodobo k tým najzaujímavejším produktom na dnešnom trhu. Zaujmú však aj revolučné ploché subwoofery série TW1 a TW3, ako aj dokonale vyladené subwooferové ozvučnice. Rovnakú kvalitu môžete očakávať aj pri zosilňovačoch a za zmienku stoja aj špičkové produkty určené pre integráciu na továrenské audio systémy. S produktmi JL Audio skrátka neurobíte chybu a môžete sa vždy spoľahnúť na ich vysokú kvalitu a unikátnosť.

Katalógové čísloCS113TG-TW5V2
ZnačkaJL Audio
OdkazyOficiálna webová prezentácia
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon. Ide tiež o výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak výkon na dlhšiu dobu prekročíte, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu resp. spálenie kmitacej cievky subwoofera! Preťaženie subwoofera spoznáte zakmitáváním membrány subwoofera. 600 W
Priemer subwoofera v boxe330 mm (13")
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu, je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm. Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia subwooferov je 1 x 4 Ohm.
2 Ω
Typ ozvučnice Uzavretá ozvučnice sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou. Uzatvorené ozvučnice bývajú spravidla menších rozmerov ako ozvučnice bassreflexové a na ich tlmenie sa používa špeciálny tlmiaci rúno.
Uzavretá ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému skratu medzi vyžarovaním prednej a zadnej strany membrány subwoofera. Nevýhodou je, že uzavretá ozvučnica dvíha vlastné rezonančný kmitočet použitého subwoofera a tým tiež zvyšuje dolná limitná kmitočet. To preto, že je zadná strana membrány pri vyžarovanie subwoofera v uzavretej ozvučnici nútená stláčať a zřeďovat vzduch vo vnútri ozvučnice. Tým sa pridáva k vlastnej tuhosti kmitacieho systému subwooferov ešte tuhosť vzduchu v uzavretej ozvučnici. To spôsobuje zväčšenie tuhosti kmitacieho systému a tým aj zvýšenie rezonančnej frekvencie celého systému: subwoofer -> ozvučnice.
Zvýšenie rezonančného kmitočtu pre daný subwoofer je tým väčšia, čím menší je objem vzduchu v uzavretej ozvučnici. Pomerne malý objem vzduchu v uzavretej ozvučnici pôsobí na subwoofer ako akustická pružina pri vyžarovaní zadnej strany membrány dovnútra uzavreté ozvučnice.
POUŽITIE: Hlavne na kvalitné počúvanie basov v celom pásme s dôrazom na detailnosť a presnú reprodukciu na spodnom pásme.
Klady a zápory:
+ Čistá reprodukcia
+ Malé skrine
+ Jednoduchšie naladenie
- Nízky stupeň účinnosti v hlbokých basoch
- Hlasitosť len za cenu enormného vychýlenie membrány
- Nemožno očakávať výraznejšie akustický tlak
bassreflexovou ozvučnice je riešená rovnako ako uzavretá ozvučnica, ale má navyše ešte tzv. Bassreflexovou nátrubok, čiže "bassreflex". Na tlmenie bassreflexových ozvučníc sa používa ihličkový molitan.
POUŽITIE:
Ideálne použitie je v prípadoch, keď chce poslucháč dosiahnuť vysoké hlasitosti a dobrej úrovne akustického tlaku. Ide o najlepší kompromis medzi kvalitným zvukom a výkonom a je tiež najčastejšie používaná
Klady a zápory:
+ Dobrá účinnosť v hlbokých basoch
+ K veľkej hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- Reprodukcie menej presná ako u uzavretých ozvučníc
Uzavřená
Z čoho je ozvučnica vyrobenáSubwooferové ozvučnice sú zvyčajne vyrobené z 18 - 22 mm MDF dosky, prípadne z lisovanej drevotriesky. MDF doska je vďaka vyššiu pevnosti lepším materiálom ako obyčajná drevotrieska. MDF
Rozmery boxuRozmery ozvučnice sú uvádzané ako výška, šírka a hĺbka, ktorá je často na spodnej hrane dlhšia ako na hornej hrane, z dôvodu skosenie zadnej steny. 540 x 400 x 184 mm
Hmotnosť boxu vr. subwoofera15,42 kg

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.