Môj účet

Subwoofer Hifonics CX 15D2

15", 4500 W RMS, 89 dB (SPL 1W/1m), 2 x 2 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer Hifonics CX 15D2
-10 %

Subwoofer Hifonics CX15D2

Pokiaľ hľadáte subwoofer, ktorý znie skvele, ale napriek tomu môže spôsobiť zemetrasenie, potom je CX COLOSSUS dokonalým riešením. Každý, kto niekedy „cítil“ subwoofer tejto triedy, vie, akú zábavu dokážu urobiť skutočné hlboké basy. Subwoofer má trojité magnety v celkovej váhe cez 8 kg. Vďaka hliníkovému košu, prešitej membráne a použitiu špeciálneho lepidla je konštrukcia stabilná a pevná ako skala. Naozaj skvelé sú obrovské 4" (100 mm) duálne 2 ohmové kmitacie cievky, vinuté špeciálnym drôtom vyrobeným z hliníka a medi, ktoré znášajú teplo až 220 °C. Ich reálny výkon 4500 W je skutočne možné využiť, dokonca krátkodobo presiahnuť a priblížiť sa k maximálnej hranici 9000 W.

Vlastnosti subwoofera Hifonics CX15D2

  • Trojitý magnet s váhou 8,08 kg.
  • Dvojito centrovaná kmitacia cievka.
  • Priemer cievky: 4"/100 mm.
  • Xmax +/- 25 mm.
  • Maximálny akustický tlak v aute: 154 dB.
  • Odlievaný hliníkový kôš.
Katalógové číslo:CX15D2
ZnačkaHifonics
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak sa výkon na dlhšiu dobu prekročí, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 4500 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa maximálny výkon prekročí, môže dôjsť rýchlo k poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 9000 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť subwoofera.
Citlivosť subwoofera sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Ide de facto o hodnotení, ako subwoofer prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od subwoofera pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB subwoofer potrebuje 300 wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom subwoofer s 91 dB citlivosťou potrebuje len 150 wattov, aby sa dostal na rovnakú účinnosť.
89 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2 Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4 Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm.
2 x 2 Ω
Priemer subwooferaPriemer subwoofera je uvádzaný na skrutkovacie diery. Celkový vonkajší průmšr subwooferu je zvyčajne o 1-2 cm širšie, podľa rozmerové kategórie subwoofera. U 30-tich cm subwooferu je vonkajší priemer vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-tich cm subwooferu je to 26,5 cm vr. ochranné gumy. 380 mm (15")
Montážna hĺbka subwooferaMontážna hĺbka subwoofera sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového alebo liateho koša subwoofera. 260 mm
Xmax + - Xmax - maximálne natočenie membrány subwoofera jedným směrem- nie je to súčet, alebo tiež skratka pre maximálnu lineárnu výchylku. Výstup subwoofera sa stáva nelineárne, keď kmitacia cievka začne opúšťať magnetickú medzeru. 25 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.