Môj účet

Subwoofer Hertz MP 300 D2.3 PRO

12", 600 W RMS, 86 dB (SPL 2,83V/1m), 2 + 2 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer Hertz MP 300 D2.3 PRO
Aktualizované

Subwoofer Hertz MP 300 D2.3 PRO

Vynikajúci výkon v kompaktných veľkostiach, to je cieľ subwooferov Mille PRO. Membrána MP 300 D2.3 PRO sa vyrába lisovaním papierovej buničiny a vstrekovaním minerálnych práškov, čo je rovnaká konštrukčná technika, aká sa používa pre rad Legend. Profil priamočiarej membrány V-cone® zvyšuje tuhosť a umožňuje tak fungovať ako piest. Záves je vyrobený z vysoko čistej IIR-butylovej gumy. Podobne ako ML 2000.3 a ML 2500.3 sú subwoofery Mille PRO postavené s technológiou "Boundary Free Surround", ktorá umožňuje väčšiu plochu membrány s rovným priemerom a vytvára vyšší akustický tlak. Kompaktný, 6lúčový, hliníkový, zliatinový, antirezonančný kôš je rovnaký ako u špičkového modelu ML 2500.3 a prispieva k mechanickému tlmeniu subwooferu, ktorý je úplne transparentný pre zvuk. 65 mm 4vrstvová cievka je navinutá do TIL-P, čo zaisťuje vysoký lineárny posun. Impedancia 2 + 2 Ω zlepšuje všestrannosť, aby zodpovedala každému systému zosilňovačov. Vzduchový chladiaci a dekompresný systém zabraňuje potrebe stredového otvoru na spodnej doske s tromi výhodami:

 • Lepšia tepelná zotrvačnosť pre zaistenie nízkych prevádzkových teplôt počas hudobných prechodov.
 • Maximalizácia magnetického poľa indukovaného na cievke s rovnakými celkovými rozmermi magnetu. Vďaka väčšiemu množstvu železa v póle sa pravdepodobnosť magnetického nasýtenia znižuje s využitím maximálnej hustoty toku generované magnetom.
 • Možnosť inštalácie subwooferu priamo na stenu boxu s plným využitím jeho minimálnych rozmerov. Tlmiaci, gumový disk, dodávaný s výrobkom, chráni subwoofer pred poškodením a umožňuje výmenu vzduchu pre 10 vetracích otvorov na dne.

Otvory za vinutím cievky a 10 prieduchov na spodnej doske subwooferu zabezpečujú väčšiu výmenu vzduchu do vnútorných vrstiev cievky a pracujú v súčinnosti s inovatívnym montážnym systémom. To núti vzduch prechádzať vzduchovou medzerou, aby udržal nízku prevádzkovú teplotu cievky, a to aj pri tých najextrémnejších hudobných žánroch. Terminál používa pevné tlakové konektory s krytom, ktorý umožňuje pripojenie káblov do 8 AWG pre zaistenie veľmi nízkeho odporu vedenia v konfiguráciách s nízkou impedanciou (1Ω).

Hlavné vlastnosti subwooferu Hertz MP 300 D2.3 PRO

 • Ergonomický kompaktný dizajn, špeciálne vyvinutý pre uzavreté ozvučnice počnúc objemom 27 l.
 • CCAW, 65 mm (2,5") štvorvrstvová hlasová cievka, schopná pracovať s hudbou 1200 W.
 • Impedancia 2 + 2 Ω zlepšuje všestrannosť.
 • Hlasová cievka navinutá na materiáli TIL-P s odvzdušňovacími otvormi za vinutím.
 • Efektívny odvod tepla s vysokým faktorom Qms.
 • Exponenciálny membrána V-cone® s optimalizovanou geometriou pre vysokú tuhosť membrány a silnú odolnosť proti deformácii aj pri maximálnych výkmitoch.
 • Minerálne vstrekovaná papierová membrána pre vynikajúcu tuhosť.
 • Kôš z hliníkovej zliatiny.
 • 6lúčová konštrukcia a vstavané vetracie otvory pod spiderom.
 • Pripojovacie svorkovnice pre káble do 8 AWG pre zaistenie veľmi nízkeho odporu v konfiguráciách s nízkou impedanciou.
 • Plastový kryt zabraňuje akémukoľvek náhodnému skratovaniu.
Katalógové číslo:MP 300 D2.3 PRO
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia (anglicky)
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak sa výkon na dlhšiu dobu prekročí, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 600 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa maximálny výkon prekročí, môže dôjsť rýchlo k poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 1200 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť subwoofera.
Citlivosť subwoofera sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Ide de facto o hodnotení, ako subwoofer prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od subwoofera pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB subwoofer potrebuje 300 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom subwoofer s 91dB citlivosťou potrebuje len 150 wattov, aby sa dostal na rovnakú účinnosť.
86 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2 Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4 Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm.
2 + 2 Ω
Priemer subwooferaPriemer subwoofera je uvádzaný na skrutkovacie diery. Celkový vonkajší průmšr subwooferu je zvyčajne o 1-2 cm širšie, podľa rozmerové kategórie subwoofera. U 30-tich cm subwooferu je vonkajší priemer vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-tich cm subwooferu je to 26,5 cm vr. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážna hĺbka subwooferaMontážna hĺbka subwoofera sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového alebo liateho koša subwoofera. 164 mm
Fs - rezonančná frekvencia Fs - je spodná rezonančný kmitočet. Tento parameter je de facto voľný vzduch rezonančná frekvencia subwoofera. Jednoducho povedané, je to bod, v ktorom sa hmotnosť pohybujúcich sa častí subwoofera vyrovnáva sile suspenzie subwooferu, keď je v pohybe. Ak ste niekedy videli kúsok povrázku, ktorý začal nekontrolovateľne pohmkávať vo vetre, videli ste efekt dosiahnutie rezonančnej frekvencie.
Hmotnosť pohyblivých častí a tuhosť odpruženia (surround a spider) sú kľúčovými prvkami, ktoré majú vplyv na rezonančnú frekvenciu. Ako všeobecné pravidlo platí, že nižšie Fs označuje subwoofer, ktorý by bol pre reprodukciu nízkych frekvencií lepšie ako subwoofer s vyššou Fs. Nie je tomu tak ale vždy, pretože do výsledného zvuku vstupujú potom aj ďalšie dôležité parametre subwoofera.
23 Hz
Vas - ekvivalentný objem vzduchu Vas - predstavuje objem vzduchu, ktorý pri stlačení na jeden kubický meter pôsobí rovnakou silou ako dodržiavanie (CMS), suspenzia v určitom subwoofera. Vas je jedným z parametrov, najkomplikovanejším pre meranie, pretože na zmeny tlaku vzduchu majú vplyv podmienky relatívnej vlhkosti a teploty.
Ďalší spôsob, ako opísať čo VAS: skúste použiť subwoofer a nájsť takú ozvučnici, ktorá má správnu veľkosť, aby sa vzduch vrátil rovnakou tuhosťou do rovnakej rezonancie. Veľkosť tohto boxu sa rovná Vas. Existujú však aj ďalšie parametre, ale tie pre presný výpočet ozvučnice nie sú natoľko potrebné. Pri stavbe ozvučníc sú tiež dôležité hodnoty rezonančnej frekvencie a Q-parametrov.
88 l
Xmax + - Xmax - maximálne natočenie membrány subwoofera jedným směrem- nie je to súčet, alebo tiež skratka pre maximálnu lineárnu výchylku. Výstup subwoofera sa stáva nelineárne, keď kmitacia cievka začne opúšťať magnetickú medzeru. 16
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činiteľ kvality (elektrické tlmenie). Ak sa pohybuje cievka subwooferu v magnetickom poli, generuje vlastný prúd, ktorý pôsobí proti jej pohybu. QES je bezrozmerný parameter a čím je číslo nižšie, tým je generovaný prúd vyššia a pohyb cievky je tak tlmenejšie, takže sa znižuje celkový prúd tečúci cievkou, výchylka aj citlivosť okolo rezonancie fs. Pohybuje sa v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémoch, u obyčajných univerzálnych meničov, aj 20. Subwoofery s príliš nízkou hodnotou QES, veľmi tlmený systém, nie sú vhodné do určitých typov ozvučníc. 0,53
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činiteľ kvality (mechanické tlmenie). Jedná sa o mechanické straty ovplyvňujúce (tlmiaci) pohyb membrány subwoofera. QMS je bezrozmerný parameter a čím je číslo vyššie, tým sú straty menšie, tzn. vyššia je aj výchylka a citlivosť v spodnom pásme, pohybuje sa okolo 0.4 - 25. 5,9
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činiteľ kvality, zahŕňa v sebe oba parametre QES a QMS (elektrický QES a mechanický QMS). Pohybuje sa v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, výnimočne až 3. QTS subwoofera sa počíta rovnako ako napríklad dvojica paralelne radených odporov, na výsledok má teda rozhodujúci vplyv menšia hodnota, ktorú nemožno prekročiť, tou býva väčšinou QES. 0,48
Priemer kmitacej cievky subwooferaČím väčší priemer kmitacej cievky, tým má subwoofer väčšiu zaťažiteľnosť, laicky povedané. 65 mm
HmotnosťHmotnosť subwoofera v kilogramoch. Hmotnosť sa spravidla uvádza netto, čiže bez obalu. 8,63 kg

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.