Môj účet

Stredobasy Morel Virtus Nano Carbon MW4

Ø 100 mm, 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Stredobasy Morel Virtus Nano Carbon MW4

"Neveríme v prístup jednej veľkosti pre všetkých." Táto filozofia spustila vývoj Virtus Nano. Predstavuje podstatu inovatívnej snahy posunúť akustické a mechanické hranice a ponúknuť praktické riešenia nadšencom zvuku v automobile. Séria Virtus Nano ponúka novú porovnávaciu úroveň v dvojstranných, trojcestných komponentných a bodových zdrojových systémoch. Virtus Nano Integra využíva koncepčný dizajn Integra spoločnosti Morel a nanovo vyvinutý dizajn technológie Nano a ponúka riešenie bodového zdroja. Jeho inovatívny dizajn ponúka skvelú rovnováhu tonality a rozptylu zvuku vo veľmi malom prevedení.

Geometria membrány Grand Dome

Technológia membrány Grand Dome Geometry znamená tuhú, konvexnú membránu, ktorá poskytuje vynikajúci výkon mimo os, čo umožňuje viac možností umiestnenia reproduktorov vo vozidle. Dobre tlmený a tuhý kónický dizajn umožňuje reproduktoru produkovať vynikajúce stredobasové frekvencie.

Membrána z uhlíkových vlákien

Membrána sa skladá z dvoch vonkajších obalov z uhlíkových vlákien, ktoré obopínajú vrstvu Rohacell, čo je vysoko pevná pena s nízkou hmotnosťou. Kombináciu tvorí membrána, ktorá je ľahká, silná a správne tlmená pre prirodzenú reprodukciu zvuku.

Katalógové číslo:VIRTUS NANO CARBON MW4
ZnačkaMorel
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
středobasové
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 17 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Karbon
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ne
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.