Môj účet

Reproduktory Morel Maximo Ultra 502 MKII

komponentné reproduktory, Ø 135 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 56 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Morel Maximo Ultra 502 MKII

Komponentné 2pásmové reproduktory Morel Maximo Ultra 502 MKII

Nový rad Maximo Ultra od spoločnosti Morel ponúka kvalitné spracovanie a zvukový výkon spolu s veľmi atraktívnou cenou. Spoločnosť Morel investovala rovnakú vášeň, techniku ​​a filozofiu, ako je tomu u reproduktorov v oveľa vyšších cenových reláciách. Modelový rad Maximo Ultra ponúka systémy vysokej kvality s novými technológiami aj dizajnovými vlastnosťami. Sú navrhnuté tak, aby ich inštalácia a výmena za továrenské reproduktory bola čo možno najjednoduchšia a zladená s originálnymi jednotkami. Maximo Ultra sa hrdo radí k tým najlepším reproduktorom, aké je možné v danej cenovej kategórii zakúpiť.

Hlavné vlastnosti reproduktorov Morel Maximo Ultra 502 MKII

Stredobasový reproduktor je vybavený vysoko kvalitným feritovým magnetom, ktorý poskytuje zvýšenú magnetickú energiu, vyšší výkon a lepšiu účinnosť, ako kedykoľvek predtým. Nový dizajn používa špeciálne upravenú papierovú membránu a modelované odpruženie pre vysoko lineárny pohyb pri nízkofrekvenčnú reprodukciu, čím sa znižuje skreslenie a zvyšuje sa dynamika basov. Výškový reproduktor má priemer kaloty 25 mm (1"), využíva technológiu externých hlasových cievok Morel (EVC™) vyvinutú špeciálne pre model Maximo Ultra. Poskytuje príjemnú hudobnú reprodukciu zvuku, ktorej štyri možnosti montáže uľahčujú inštaláciu. Výhybka je postavená tak, aby zvládla väčší výkon ako reproduktory, čo umožňuje maximálne využiť systém Maximo Ultra.

Systém EVC™

Reproduktory Morel s technológiou EVC™ využívajú kmitacie cievky, ktoré sú až trikrát väčšie ako u bežných reproduktorov. Konštrukcia EVC™ posúva systém magnetického pohonu vo vnútri kmitacej cievky a eliminuje bludný magnetický tok účinným smerovaním všetkej magnetickej energie do kmitacej cievky. Výsledkom je ultra efektívny a výkonný systém, ktorý je vysoko kompaktný s účinným odvodom tepla a zníženým rozpadom membrány pre menšie skreslenie.

DMM motor - systém 2 magnetov

Systém dvojitého pohonu spoločnosti Morel generuje viac magnetickej energie ako jediný magnet podobnej veľkosti, čo zvyšuje účinnosť a dynamický rozsah. Poloha sekundárneho magnetu upevneného nad hornou doskou v motore je kľúčom k riadeniu rozptýleného magnetického toku, čím vytvára viac zamerané magnetické pole a zároveň prispieva k "tienenej" charakteristike reproduktorov.

Papierová membrána stredobasu

Papier, ktorý sa používa už od prvých historických reproduktorov, je aj naďalej výnimočným materiálom na prenos kvalitného zvuku. Najnovšie papierové kompozitné membrány spoločnosti Morel sú ultraľahké, vďaka čomu majú reproduktory vyššiu citlivosť.

Zásadné parametre reproduktorov Morel Maximo Ultra 502 MKII

  • Špeciálne upravená papierová membrána
  • Vysoko kvalitné feritové magnety
  • Výškové reproduktory s hodvábnou kalotou
  • Plnohodnotná výhybka pre rozdelenie jednotlivých pásiem
Katalógové čísloMAXIMO ULTRA 502 MKII
ZnačkaMorel
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 80 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 160 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
89 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
50 - 20000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 133 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 56 mm
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (plnohodnotná)
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Morel Maximo Ultra 602 HE MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra 602 HE MKIITipRýchly náhľad (8 hodnotení)komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 90 W RMS, 4 Ω, 94 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 63 mm269,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra Tweeter Doprava zadarmoVýškové reproduktory Morel Maximo Ultra TweeterRýchly náhľadvýškové reproduktory, Ø kaloty 28 mm, 4 Ω119,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra Coax 692 MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 692 MKIIRýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, 6 x 9", 100 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 81 mm179,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra Coax 602 MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 602 MKIIRýchly náhľad (1 hodnotenie)koaxiálne reproduktory, Ø 165 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 63 mm169,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra Coax 502 MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 502 MKIIRýchly náhľad (1 hodnotenie)koaxiálne reproduktory, Ø 135 mm, 70 W RMS, 4 Ω, 89,5 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 56 mm169,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra Coax 402 MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 402 MKIITipRýchly náhľad (4 hodnotenia)koaxiálne reproduktory, Ø 100 mm, 45 W RMS, 4 Ω, 87,5 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 52 mm149,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra 603A MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra 603A MKIIRýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 165 mm, 90 W RMS, 4 Ω, 90,5 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 63 mm379,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra 603 MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra 603 MKIIRýchly náhľad3pásmové komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 90,5 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 63 mm419,00 EURSkladomMorel Maximo Ultra 602 MKII Doprava zadarmoReproduktory Morel Maximo Ultra 602 MKIITipRýchly náhľad (6 hodnotení)komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 90 W RMS, 4 Ω, 90,5 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 63 mm249,00 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.