Môj účet

Reproduktory Morel Hybrid 63

3pásmové komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 140 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 61 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Morel Hybrid 63
Tip

Reproduktory Morel Hybrid 63

Najnovší 3pásmový hybridný systém, ktorý sa vyznačuje legendárnym remeselným umením, inžinierstvom a inováciami spoločnosti Morel. Definujú stále sa vyvíjajúci koncept verného dizajnu reproduktorov Morel Hybrid. Inovovaný rad Hybrid a Hybrid Integra, ktoré sú teraz v už piatej generácii, poskytujú ešte dokonalejší zážitok z počúvania a podmaní si vás vďaka surovému počúvaniu živej hudby. Ich jemné vyváženie rozlíšenia, výkonu a efektivity bolo ďalej optimalizované, aby prekonalo očakávania bez ohľadu na to, aký žáner hudby vás baví. Teraz je Hybrid k dispozícii v 2pásmovom a Integra koaxiálnom systému, rovnako ako nový 3pásmový systém, ktorý vyhovuje takmer akejkoľvek požiadavke na vysokú kvalitu hudby.

Systém EVC™

Reproduktory Morel s technológiou EVC™ využívajú kmitacie cievky, ktoré sú až trikrát väčšie ako u bežných reproduktorov. Konštrukcia EVC™ posúva systém magnetického pohonu vnútri kmitacej cievky a eliminuje bludný magnetický tok účinným smerovaním všetky magnetické energie do kmitacej cievky. Výsledkom je ultra efektívny a výkonný systém, ktorý je vysoko kompaktný s účinným odvodom tepla a zníženým rozpadom membrány pre menšie skreslenie.

Ručne vyrábané membrány Morel Acuflex

Špeciálne vyvinutá tlmiaca zmes aplikovaná na mäkkej kopule špecifických výškových reproduktorov a stredových reproduktorov Morel. Kombinácia materiálov hodváb a papiera vytvára membránu, ktorá vykazuje riadené zrušenie rozpadu (presne flexia), čo znamená, že každý režim rozpadu je potlačený iným v opačnom smere. Toto zrušenie režimov rozpadu nezanecháva nič iné ako čistý a prirodzený zvuk, ktorým sú známe výškové a stredové reproduktory Morel.

Filter C.A.R. - akustické chladenie

C.A.R. je riadený akustický odpor. Vo väčšine automobilových aplikácií sú reproduktory inštalované vo virtuálnom priestranstve, ako sú dvere, ktoré zaisťujú minimálne akustické zaťaženie. C.A.R. Filter™ zlepšuje akustické zaťaženie riadeným prúdením vzduchu vo vnútri reproduktora, čo má za následok zlepšenie ovládania výkonu až o 30%. To poskytuje väčšiu kontrolu nad pohybom membrány pre lepšiu dynamiku basov.

Hliníková kmitacia cievka HEXATECH™

Kmitacia cievka Hexatech™ vyrobená zo 100% hliníkového drôtu v tvare voštiny znižuje vzduchové medzery vo vinutí cievky, čím zvyšuje účinnosť až o 20%. Pretože sú ľahké, sú cievky Hexatech™ do značnej miery zodpovedné za mimoriadne rýchlu prechodnú odozvu, ktorou sú známe pohonné jednotky Morel.

DPC membrána stredobasu

DPC (čiže Damped Polymer Cone) je priamym derivátom membrán, na ktorých si Morel vybudoval svoju reputáciu. Vďaka vysokým charakteristikám automatického tlmenia poskytuje táto membrána výnimočnú kvalitu zvuku bez sfarbenia alebo drsnosti.

Hybridný magnetový pohon

Systém hybridného pohonu používa feritový magnet spolu s veľmi výkonným neodymovým magnetom. V kombinácii vytvárajú kompaktný a ľahký systém, ktorý je až štyrikrát výkonnejší ako bežné konštrukcie rovnakej veľkosti. S hybridným systémom sa viac zosilneného výkonu prevádza na zvukovú energiu pre bezchybný výkon, a to aj v malom meniči.

Katalógové čísloHYBRID 63
ZnačkaMorel
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 3pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 140 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 600 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
91 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
35 - 25000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 61 mm
Priemer stredového reproduktoraPriemer stredového reproduktora uvádzame ako priemer okrúhleho reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov vyčnievajú ešte naviac úchytky. 75,5 mm
Montážna hĺbka stredového reproduktoraMontážna hĺbka stredového reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora. 21 mm
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 28 mm
Celková hĺbka výškového reproduktoraCelková hĺbka samotného výškového reproduktora bez inštalačných domčekov. 20 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Hedvábí potažené Acuflexem
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ano (Tweeter -4, -2, 0 dB)
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Morel Hybrid Integra 42 Doprava zadarmoReproduktory Morel Hybrid Integra 42Rýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 100 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 30 mm669,00 EURSkladomMorel Hybrid 42 Doprava zadarmoReproduktory Morel Hybrid 42Rýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 100 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 28,5 mm879,00 EURSkladomMorel Hybrid MW 6 MKII Doprava zadarmoStredobasové reproduktory Morel Hybrid MW 6 MKIIRýchly náhľadstredobasové reproduktory, Ø 165 mm, 140 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 61 mm489,00 EURSkladomMorel Hybrid Integra 62 Doprava zadarmoReproduktory Morel Hybrid Integra 62Rýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 165 mm, 140 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 61 mm669,00 EURSkladomMorel Hybrid Integra 52 Doprava zadarmoReproduktory Morel Hybrid Integra 52Rýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 135 mm, 120 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 60 mm669,00 EURSkladomMorel Hybrid 52 Doprava zadarmoReproduktory Morel Hybrid 52Rýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 130 mm, 120 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 61 mm879,00 EURSkladomMorel Hybrid 62 Doprava zadarmoReproduktory Morel Hybrid 62TipRýchly náhľadØ 165 mm, 140/600 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 61 mm879,00 EURSkladomMorel MXR 300.4 Doprava zadarmoVýhybky Morel MXR 300.4Rýchly náhľad3pásmové frekvenční výhybky, cena za 2 ks299,00 EURSkladomMorel MXR 250.4i Doprava zadarmoVýhybky Morel MXR 250.4iRýchly náhľad2pásmové frekvenčné výhybky, cena za 2 ks229,00 EURSkladomMorel MXR 200.4 Doprava zadarmoVýhybky Morel MXR 200.4Rýchly náhľad2pásmové frekvenčné výhybky, cena za 2 ks239,00 EURSkladomMorel Hybrid MW 5 MKII Doprava zadarmoStredobasové reproduktory Morel Hybrid MW 5 MKIIRýchly náhľadstredobasové reproduktory, Ø 135 mm, 120 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 60 mm489,00 EUR1 až 4 týždne
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.