Môj účet

Reproduktory Gladen GA-ZEROPRO25

Ø kaloty 25 mm, 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Gladen GA-ZEROPRO25
-27 %
Aktualizované

Reproduktory Gladen GA-ZEROPRO25

Rad Zero Pro je krížencom medzi pokročilým radom Zero spoločnosti Gladen a špičkovým radom Pro. Model Zero Pro ponúka najnovšiu modernú technológiu a špičkový zvuk prevzatý zo špičkových produktov Gladen širšiemu publiku. Všetky komponenty sú ručne vyrobené a zmontované v Nemecku, čo zaručuje špičkové spracovanie. Nemecká precíznosť sa prejavuje v každom detaile reproduktorov série Zero Pro - tvrdená papierová membrána s jemnými zrnkami piesku, ľahký hliníkový kôš stredotónových meničov, hodvábne výškové reproduktory s dizajnom šesťuholníkovej mriežky alebo robustný magnet zaručujú nielen pokročilý zvuk, ale aj vysoký výkon. K optimálnej reprodukcii zvuku prispieva aj frekvenčný volič so širokými možnosťami nastavenia (neplatí pre verziu Active). Model Zero Pro prináša niekoľko vylepšení obľúbenej série Zero, ktoré tieto reproduktory ešte viac približujú k vytvoreniu špičkového zvukového systému zameraného na kvalitu zvuku.

Hlavné vlastnosti reproduktorov Gladen Zero GA-ZEROPRO25

  • Výškove reproduktory rady Zero Pro.
  • Hodvábná kalota s priemerom 25 mm.
  • Designová Hexagon mriežka.
  • Možnost vybratia výškoveho reproduktoru z hliníkoveho obalu. 
  • Ručná výroba a kompletizácia v Nemecku.
Katalógové čísloGA-ZEROPRO25
ZnačkaGladen
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Výškové
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ne
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.