Môj účet

Micro zosilňovač Focal Impulse 4.320

4kanálový zosilňovač, 4 x 55 / 2 x 160 na 4 Ω / 4 x 80 W RMS na 2 Ω, trieda D, vysokoúrovňový vstup
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Micro zosilňovač Focal Impulse 4.320

Doprajte svojej hlavnej jednotke závan čerstvého vzduchu. Zosilňovače hlavnej jednotky (či už OEM alebo aftermarket) čoskoro odhalia svoje limity z hľadiska výkonu a dynamiky. Pri vysokej hlasitosti čoskoro zasýti a pokazí pôžitok z počúvania. Pokiaľ chcete dostať z vašich reproduktorových meničov to najlepšie, je Impulse 4.320 ideálnym riešením. Poskytne vašej jednotke impulz bez toho, aby ste sa museli púšťať do náročného inštalačného procesu. Impulse 4.320 je miniatúrny 4kanálový digitálny zosilňovač s výkonom 4 x 55 Wattov. V dnešnej dobe sú malé digitálne zosilňovače veľmi obľúbené, dajú sa umiestniť aj dovnútra prístrojovej dosky, čím si zaistíte naozaj skrytú montáž. Rozmery 175 x 67 x 47 mm hovoria za všetko!

Hlavné vlastnosti

  • Ultra kompaktný – jednoduchá inštalácia.
  • Kompatibilný so všetkými hlavnými jednotkami (OEM a aftermarket).
  • Automatické spúšťanie s vašou pôvodnou hlavnou jednotkou.
  • ISO kompatibilné prostredníctvom káblového príslušenstva predávaného samostatne (IY-AC Impulse 4.320).
Katalógové čísloIMPULSE 4.320
ZnačkaFocal
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
4
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 4 x 55 / 2 x 160 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 4 x 80 W
Dolná pásmová priepusť (LPF) LPF / LP resp. "Low pass filter" ponúka možnosť nastavenia zosilňovača pomocou potenciometra tak, aby spodné pásmo hralo len frekvencie v konkrétnom pásme, ktoré potrebujete. Tento filter sa používa na nastavenie frekvenčného rozsahu pre subwoofer, z dôvodu aby nedochádzalo k jeho preťažovaniu alebo skreslenie zvuku.
Príklad:
Zosilňovače majú najčastejšie LPF od 20 do 300 Hz. Odporúčame nastavovať tento potenciometer v rozmedzí 45-80 Hz.
40 - 200 Hz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
0,02 %
Vstup Hi inputVysokoúrovňový vstup na zosilňovači umožňuje zapojenie priamo na existujúce reproduktory v aute bez dokupovania externého high / low adaptéra. Dôležitá výbava v prípade inštalácie zosilňovača na originálne autorádio. Áno
Funkcia Auto SenseTáto funkcia Vám umožní automatické zopnutie zosilňovača. Áno
Rozmery zosilňovača175 x 67 x 47 mm
hmotnosť2,55 kg

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
4 zákazníci hodnotili
Štefan Bartoš
1. 6. 2019

V prípade že sa vám nechce nanovo naťahovať káble z OEM rádia do kufra a z kufra do všetkých reproduktorov nanovo je to asi jediná voľba zo slušným výkonom. Z mojich reproduktorov Steg 845c to dokáže vytiahnuť fakt maximum. Jediné čo by som vytkol je že chýba auto sense a musíte zapojiť remote.+Výkon+Kvalita Zvuku+Nastaviteľnosť+Rozmery-Krátke dodávané káble 20cm-Na 2ohm reproduktoroch pri hlasnejšej hudbe dosť hreje neodporúčam úplne založiť do tesného priestoru. Je to aj v manuále.Namontoval som ho do BMW e60 a zmestil sa na miesto kde by mal byť CD menič za prednú poistkovú skrinku. A keby to niekoho zaujímalo tak na Mask-Basic navi (6repro) sú paralelne prepojené dverové reproduktory a suby pod sedadlami. Tak že do dverí som musel ťahať nové káble. Ale výsledok oproti OEM stojí zato + som zachoval všetky funkcie.

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.