Môj účet

Focal predstavuje rad novinek

Po dlhom čase vám predstavujeme niekoľko nových produktov od spoločnosti Focal. Focal je francúzsky výrobca reproduktorov, subwooferov a zosilňovačov do auta, ktorý je však už všeobecne dosť známy - táto značka je veľmi obľúbená a žiadaná už od "90. rokov" a pre mnohých je najlepšou značkou na svete. Obdivujeme pozornosť, ktorú Focal venuje detailom - a nielen to. Dizajn a spracovanie vyšších radov tejto značky sú doslova umeleckými dielami a je radosť držať v rukách takéto skvosty - ideálne zabudované v aute! Pre túto sezónu spoločnosť Focal už po štvrtýkrát aktualizovala svoj obľúbený žltý rad reproduktorov Focal Polykevlar, pričom došlo k zmenám v gumovom obale, ktorý je teraz vrstvený - ide o patentovanú inováciu technológie TMD (Tuned Mass Damper). Toto odpruženie má špeciálny profil navrhnutý na lepšiu kontrolu rezonančného efektu a zníženie skreslenia spojeného so skreslením membrány, stredy sú tak dokonale definované a veľmi realistické. Ďalšou inováciou sú nové výškové reproduktory, ktoré nesú označenie TKME a sú teraz s profilom "M", ktorý rozširuje frekvenčnú odozvu až na 22 kHz s ešte väčšou redukciou skreslenia pre hladké a presné šírenie vysokých tónov. V spojení s "push-pull" motorom, založeným na technológii IAL2, dosahuje veľmi nízke rezonančné frekvencie pre dokonalú harmonickú rovnováhu. Modely ES 165 KX2E a ES 165 KX3E sú vybavené výškovým reproduktorom FRAK "M" spoločnosti Focal. Spoločnosť Focal ho označuje za revolúciu v oblasti Car Audio, ktorá kombinuje hliník a horčík pre zníženie frekvencií a skvelé tlmenie. Jeho ľahkosť pomáha zmierniť agresivitu vysokých výšok. Nadšencov automobilov Tesla a fanúšikov kvalitného zvuku potešia štyri nové sady reproduktorov Plug & Play, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre Tesla Model 3 a Tesla Model Y.

Predstavenie všetkých produktov Focal pekne postupne

 • Výškové reproduktory Focal FRAK - revolúcia v audio zariadeniach do auta. Výškový reproduktor FRAK je exkluzívnym produktom spoločnosti Focal. Hliníkovo-magnéziová membrána s jedinečnou frekvenčnou odozvou má úchvatný zvuk. S profilom "M" obsahuje patentované technológie, ktoré vášmu systému dodajú nevídanú dynamiku. Hliník umožňuje získať pevnosť membrány pre dobrú frekvenčnú odozvu, zatiaľ čo horčík poskytuje skvelé tlmenie a jeho ľahkosť umožňuje výškovému reproduktoru skvelý výkon pri extrémnych výškach. Výškový reproduktor Frak sa dokonale hodí k ostatným produktom radu K2 Power M a poskytuje čistý, hi-fi zvuk do auta.
 • Stredový reproduktor Focal 3 KM - rovnako ako všetky reproduktory série K2 Power M je aj model 3 KM vybavený ikonickou sendvičovou membránou z aramidových vlákien K2 od spoločnosti Focal. A pre ešte vyšší výkon ju inžinieri spoločnosti Focal skombinovali so svojím slávnym profilom "M". Tento tvar membrány ponúka lepšiu frekvenčnú odozvu, lepší rozptyl zvuku a znižuje hĺbku reproduktora. Vlastnosti, ktoré idú ruka v ruke s výkonom a dynamikou, ktoré poskytuje membrána K2. S týmto 80 mm meničom bude váš systém poskytovať bezchybnú dynamiku a čistý, vysoko verný zvuk, ktorý poskytuje maximálny pôžitok z počúvania.
 • Stredobasy Focal 6.5 KM - reproduktory vybavené ikonickou sendvičovou membránou K2 z aramidových vlákien spoločnosti Focal. Pre ešte vyšší výkon ju inžinieri spoločnosti Focal skombinovali so svojím slávnym profilom "M". Tento tvar membrány ponúka lepšiu frekvenčnú odozvu, lepší rozptyl zvuku a znižuje hĺbku reproduktora. Vlastnosti, ktoré idú ruka v ruke s výkonom a dynamikou, ktoré poskytuje membrána K2. S týmto 165 mm reproduktorom váš systém poskytuje bezchybnú dynamiku a čistý, vysoko verný zvuk.
 • Subwoofer Focal SUB 5 KM - 145 mm subwoofer s ikonickou sendvičovou membránou K2 z aramidových vlákien od spoločnosti Focal. Pre ešte vyšší výkon ju inžinieri spoločnosti Focal skombinovali so svojím slávnym profilom "M". Tento tvar membrány ponúka lepšiu frekvenčnú odozvu, lepší rozptyl zvuku a znižuje hĺbku reproduktora. Vlastnosti, ktoré idú ruka v ruke s výkonom a dynamikou, ktoré poskytuje membrána K2.
 • Koaxiálne reproduktory Focal EC 165 KE - audio sada pozostávajúca z dvoch 165 mm stredobasových reproduktorov s integrovanými výškovými reproduktormi. Koaxiálne reproduktory sú vybavené membránou z aramidových vlákien Focal.
 • Reproduktory Focal ES 100 KE - mimoriadne kompaktné riešenie s pôsobivou citlivosťou 90 dB (2,83 V/1 m). Pozostáva z dvoch 100 mm meničov s membránou z aramidových vlákien. Slávne žlté membrány radu K2 Power sú ľahké, tuhé a majú vynikajúce tlmenie, aby poskytovali dynamický zvuk s neuveriteľnou definíciou zvuku. Stred membrány je vybavený fázovou strieškou pre lepší rozptyl zvuku v celom vozidle.
 • Reproduktory Focal ES 165 KE - každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o audio v aute, sa určite stretol s reproduktormi Focal Polykevlar. Áno, tak sa kedysi volali, sú typické svojou žltou polykevlarovou vrstvenou membránou, ktorá dokáže zahrať neuveriteľne reálny zvuk. Verte, že celý rad Focal ES (predtým K2 Power) dokáže podať aj veľmi vysoký výkon. Súprava ES 165 KE pozostáva z dvoch 165 mm stredobasových meničov a dvoch TKME výškových meničov a predstavuje kompaktný systém s jednoduchou inštaláciou.
 • Reproduktory Focal ES 165 K2E - set, ktorý sa skladá z dvoch 165 mm stredových reproduktorov a dvoch výškových reproduktorov TKME, predstavuje špičkový systém s jednoduchou inštaláciou. Membrány K2 dokážu zahrať super dynamický zvuk ostrý ako britva.
 • Reproduktory Focal ES 165 K2S - 165 mm 2-pásmové komponentné reproduktory vo verzii s malou montážnou hĺbkou 58 mm.
 • Reproduktory Focal ES 165 KX2E - najvýkonnejší z radu 2-pásmových reproduktorov Focal ES so skutočným RMS výkonom 120 W. Veľká frekvenčná odozva s rozsiahlymi možnosťami nastavenia zvuku. Táto súprava obsahuje aj supermoderné výškové reproduktory Focal FRAK.
 • Reproduktory Focal ES 165 KX3E - 3-pásmový reproduktorový set s ohromujúcim výkonom a dynamikou, ktorý obsahuje len to najlepšie z radu Focal ES vrátane super výškového reproduktora Focal FRAK.
 • Subwoofer Focal SUB 25 KXE - inovovaný 10" subwoofer, ktorý sa od pôvodnej verzie líši len v názve.
 • Subwoofer Focal SUB 30 KXE - inovovaný 12" subwoofer, ktorý sa od pôvodnej verzie líši opäť len v názve.
 • Subwoofer Focal SUB 25 KXS - 10" plochý subwoofer. Ponúka veľmi vysoký výkon, výnimočnú spoľahlivosť a na svoju kompaktnú konštrukciu má ohromujúci SPL 84,5 dB! Je vybavený žltou Kevlar® membránou, ktorá je ľahká, tuhá a má vynikajúce tlmenie, vďaka čomu poskytuje mimoriadne dynamické basy. Membrána je k rámu pripevnená novým robustným a vysoko spoľahlivým gumovým závesom, ktorého exkluzívny tvar bol optimalizovaný tak, aby umožňoval veľmi vysokú výchylku.
 • Subwoofer Focal FLAX EVO SUB P 30 FSE - plochý 12" subwoofer určený pre uzavretý zvukový systém s objemom 28,3 litra alebo zvukový systém s bassreflexom s objemom 40 litrov. Z hľadiska výkonu ponúkne 300 W RMS a frekvenčnú odozvu od 27 do 500 Hz.
 • Aktívny subwoofer Focal ISUB Active - dokonalý spôsob, ako doplniť akýkoľvek továrenský audio systém o silné a dynamické basy. Pripája sa k výstupom HI-LOW autorádia pomocou priloženého kábla Plug & Play, aby skutočne vylepšil zvukový zážitok bez toho, aby zaberal miesto v kabíne alebo kufri. Jeho výška 6,3 cm umožňuje jednoduché zasunutie pod sedadlo. Vďaka dostupným nastaveniam si môžete prispôsobiť reprodukciu zvuku. Súčasťou balenia je aj káblové diaľkové ovládanie, ktoré používateľom umožňuje nastaviť úroveň basov podľa potreby.
 • Aktívny subwoofer Focal ISUB Active 2.1 - je dokonalým riešením na doplnenie akéhokoľvek továrenského audio systému o výkonné basy a zosilnenie predných kanálov vozidla (2.1). Pripája sa k vysokoúrovňovým vstupom autorádia pomocou kábla plug & play, ktorý dodáva spoločnosť Focal, aby skutočne zlepšil zvukový zážitok bez toho, aby zaberal miesto v kabíne alebo batožinovom priestore. Má výšku 6,3 cm a ľahko sa zasúva pod sedadlo. Vďaka dostupným nastaveniam si môžete prispôsobiť reprodukciu zvuku. Súčasťou balenia je aj káblové diaľkové ovládanie, ktoré používateľom umožňuje nastaviť úroveň basov podľa potreby.
 • Sada náradia Focal Tool Set - vysokokvalitný doplnkový výrobok na montáž a demontáž bez rizika estetického poškodenia.
 • Limitovaná edícia reproduktorov pre Porsche Focal P60 Limited Edition - vytvorené v dielňach Focal. Vysokokvalitná a exkluzívna sada reproduktorov do auta Plug & Play kompatibilná s Porsche 911 (generácia 992) a ďalšími vozidlami. Pozostáva z dvoch wooferov a troch stredových reproduktorov vybavených membránou v tvare písmena "W" a dvojice berýliových výškových reproduktorov s obrátenou kalotou. Tieto exkluzívne technológie zaručujú bezkonkurenčnú úroveň detailov, nezafarbený zvuk, mohutné a dynamické basy, ako aj ešte väčšiu zvukovú scénu. Dajú sa jednoducho nainštalovať do pôvodných priestorov vozidla (predné reproduktory vrátane stredového reproduktora). Sú vhodné aj pre vozidlá Porsche Panamera (971 / 2017 a novšie), Porsche Cayenne (PO536 / 2018 a novšie), Porsche Taycan (2020 a novšie).
 • Reproduktor pre Tesla Focal ICC T3Y 100 - Plug & Play center + výškový reproduktor pre Tesla Model 3 a Tesla Model Y. Reproduktorový center sa môže pochváliť sendvičovou membránou Flax vyrobenou vo Francúzsku s použitím ľanových vlákien.
 • Reproduktory pre Tesla Focal IS T3Y 100 - 10cm 2pásmové komponentné reproduktory pre Tesla Model 3 a Y.
 • Reproduktory pre Tesla Focal IC T3Y 100 - 10cm 2pásmové koaxiálne reproduktory pre Tesla Model 3 a Y.
 • Subwoofery pre Tesla Focal IW T3Y 200 - basové reproduktory, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre Tesla Model 3 a Model Y. Sú určené pre tých majiteľov vozidiel, ktorí chcú nahradiť svoj OEM audio systém riešením Focal dokonale prispôsobeným ich vozidlu. Rýchla a jednoduchá inštalácia, sada IW T3Y 200 výrazne zlepšuje zážitok z počúvania hudby vo vozidle.
Autor: Ing. Karel Šudák
Kopírovanie fotografií alebo textu je zakázané! Všetky práva vyhradené.

Súvisiace produkty

Focal SUB 25 KXE Doprava zadarmoSubwoofer Focal SUB 25 KXERýchly náhľadsubwoofer, Ø 10", 600 W RMS, 84,5 dB (SPL 2,83V/1m), 4 + 4 Ω499,58 EUR1 až 4 týždneFocal SUB 30 KXE Doprava zadarmoSubwoofer Focal SUB 30 KXERýchly náhľadsubwoofer, Ø 12", 800 W RMS, 86,5 dB (SPL 2,83V/1m), 4 + 4 Ω624,58 EUR1 až 4 týždneFocal 3 KM Doprava zadarmoStredový reproduktor Focal 3 KMRýchly náhľadstredový reproduktor, Ø 80 mm, 60 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 27,3 mm332,92 EUR1 až 4 týždneFocal SUB 5 KM Doprava zadarmoSubwoofer Focal SUB 5 KMRýchly náhľadsubwoofer, Ø 5", 200 W RMS, 86 dB (SPL 2,83 V/1m), 4 Ω416,25 EUR1 až 4 týždneFocal 6.5 KM Doprava zadarmoStredobasy Focal 6.5 KMRýchly náhľadstredobasové reproduktory, Ø 165 mm, 120 W RMS, 92,5 dB (SPL 2,83 V/1m), 4 Ω, montážna hĺbka 54 mm​749,58 EUR1 až 4 týždneFocal K2 Grille 3"Mriežka Focal K2 Grille 3Rýchly náhľadmriežka pre Focal 3 KM, Ø 80 mm49,58 EUR1 až 4 týždneFocal K2 Grille 5"Mriežka Focal K2 Grille 5Rýchly náhľadmriežka pre Focal 5 KM, Ø 145 mm62,08 EUR1 až 4 týždneFocal K2 Grille 6.5"Mriežka Focal K2 Grille 6.5Rýchly náhľadmriežky pre Focal 6.5 KM, Ø 165 mm91,25 EUR1 až 4 týždneFocal EC 165 KE Doprava zadarmoReproduktory Focal EC 165 KERýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 165 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 74 mm466,25 EUR1 až 4 týždneFocal ES 100 KE Doprava zadarmoReproduktory Focal ES 100 KERýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 100 mm, 60 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 39 mm466,25 EURSkladomFocal ES 165 K2E Doprava zadarmoReproduktory Focal ES 165 K2ERýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 2 Ω, 93 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 74 mm612,08 EURSkladomFocal ES 165 K2S Doprava zadarmoReproduktory Focal ES 165 K2SRýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 165 mm, 70 W RMS, 2 Ω, 88 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 58 mm645,42 EURSkladomFocal ES 165 KX2E Doprava zadarmoReproduktory Focal ES 165 KX2ERýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 165 mm, 120 W RMS, 2 Ω, 92,5 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 76 mm916,25 EURSkladomFocal ES 165 KX3E Doprava zadarmoReproduktory Focal ES 165 KX3ERýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 165 mm, 120 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 76 mm1.457,92 EURSkladomFocal ES 165 KE Doprava zadarmoReproduktory Focal ES 165 KERýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m)520,42 EURSkladomFocal SUB 25 KXS Doprava zadarmoSubwoofer Focal SUB 25 KXSRýchly náhľadslim subwoofer, Ø 10", 350 W RMS, 84,5 dB (SPL 2,83 V/1m), 4 Ω520,42 EUR1 až 4 týždneFocal SUB P 30 FSE Doprava zadarmoSubwoofer Focal FLAX EVO SUB P 30 FSERýchly náhľadsubwoofer, Ø 12", 300 W RMS, 89 dB (SPL 2,83 V/1m), 4 Ω312,08 EUR1 až 4 týždneFocal SUB 10 GrilleMriežka Focal SUB 10 GrilleRýchly náhľadmriežka pre 10" subwoofer Focal32,92 EUR1 až 4 týždneFocal SUB 12 GrilleMriežka Focal SUB 12 GrilleRýchly náhľadmriežka pre 12" subwoofer Focal37,08 EUR1 až 4 týždneFocal ISUB Active Doprava zadarmoAktívny subwoofer Focal ISUB ActiveRýchly náhľadaktívny subwoofer, Ø 8" (200 mm), 130 W RMS332,92 EURSkladomFocal ISUB Active 2.1 Doprava zadarmoAktívny subwoofer Focal ISUB Active 2.1Rýchly náhľad (1 hodnotenie)aktívny subwoofer, Ø 8" (200 mm), 130 W RMS437,08 EURSkladomFocal Tool SetSúprava náradia Focal Tool SetRýchly náhľad (1 hodnotenie)sada plastových vyťahovákov a nástrojov na demontáž dverovej výplne32,92 EUR1 až 4 týždneFocal P60 Limited Edition Doprava zadarmoLimitovaná edícia reproduktorov pre Porsche Focal P60 Limited EditionRýchly náhľadlimitovaná edícia reproduktorov pre Porsche 911, Panamera, Cayenne a Taycan3.749,58 EUR1 až 4 týždneFocal IC T3Y 100 Doprava zadarmoReproduktory pre Tesla 3, Y Focal IC T3Y 100Rýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 100 mm, 40 W RMS, 4 Ω, 88 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 33,8 mm320,42 EURSkladomFocal ICC T3Y 100 Doprava zadarmoReproduktory pre Tesla 3, Y Focal ICC T3Y 100Rýchly náhľadcenter s výškovým reproduktorom, Ø 100 mm, 50 W RMS, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 33,8 mm178,75 EURSkladomFocal IS T3Y 100 Doprava zadarmoReproduktory pre Tesla 3, Y Focal IS T3Y 100Rýchly náhľadkomponentné reproduktory, Ø 100 mm, 50 W RMS, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 33,8 mm374,58 EURSkladomFocal IW T3Y 200 Doprava zadarmoSubwoofery pre Tesla 3, Y Focal IW T3Y 200Rýchly náhľad2 subwoofery, Ø 200 mm, 75 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 31 mm457,92 EURSkladom

Podobné články

Analógový vs. digitálny zosilňovač - ktorý vybrať?
Zosilňovače sú neoddeliteľnou súčasťou každého pokročilého audio systému a ich kvalita, výkon a taktiež trieda ovplyvňujú výsledný zvuk. Aký zosilňovač je práve pre vás najvhodnejší?
Celý článok
Naučíme vás správne vybrať držiak Plexiclick
Naučíme vás, ako si vybrať správny držiak evidenčného čísla Plexiclick a neurobiť chybu! Existujú dva varianty, ktoré sa líšia svojou výškou resp. výškou evidenčného čísla.
Celý článok
Predstavujeme nové náhradné vozidlo
S presťahovaním do novej haly v Brne - Líšni máme pre našich zákazníkov nové náhradné vozidlo. Zakúpili sme pre vás Volkswagen Golf VIII vo verzii GTE. Vyskúšajte si jazdu čisto na elektrický pohon!
Celý článok