Môj účet

Antivibračný materiál Comfortmat S2

antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2 mm, MLF 0,26, hmotnosť 3,23 kg/m²
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Antivibračný materiál Comfortmat S2
Tip

Antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat S2

Základný antivibračný materiál Comfortmat radu Standard, ktorý prešiel v roku 2021 kompletnou inováciou. Na prvý pohľad zaujme nová potlač materiálu, ktorá teraz zodpovedá aktuálnemu dizajnu produktov Comfortmat. Vylepšenie však nezostalo iba pri dizajne. Inovácie nájdete aj v zložení materiálu, konkrétne jeho mierne vyššej úspornosti a priľnavosti. Comfortmat S2 sa skladá zo samolepiacej butyl-gumovej vrstvy a hliníkovej fólie s obdĺžnikovou lisovanou štruktúrou. Modelový rad Standard bol uvedený po mnohých rokoch vývoja v laboratóriách Comfortmat s jedinečným zložením S-Formula poskytujúce vstupným materiálom unikátne vlastnosti, ktoré často ponúkajú až prémiové materiály konkurenčných výrobcov. Vďaka použitiu účelovo modifikovaného elastoméru disponuje tlmiaci materiál Comfortmat S1 vysokým akustickým stratovým činiteľom, vyniká nadštandardnou priľnavosťou na kov, je odolný voči vode, vlhkosti, olejom aj extrémnym teplotám, má antikorózne vlastnosti a ponecháva si rovnaké vlastnosti v zime aj v lete.

Unikátna technológia modelového radu Standard

Comfortmat S2 disponuje špeciálnou fóliou, ktorej výrobný proces využíva technológiu dvojitého tepelného spracovania HotAL. Tá zaručuje zvýšenú tuhosť fólie pri zachovaní vynikajúcej flexibility pri práci. Nová technológia inFliz pre jednoduchú aplikáciu butylovej zmesi na hliníkovú fóliu umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami, a vďaka rovnomernejšiemu rozloženiu po celej ploche výrazne zlepšuje vlastnosti materiálov. Nový dizajn s mriežkou na fólii pomáha pri rezaní materiálu, uľahčuje inštaláciu a tiež chráni výrobky Comfortmat pred falzifikátmi. Materiál je k dispozícii v hrúbke 1,5 mm, 2 mm a 3 mm.

Hlavné vlastnosti antivibračného materiálu Comfortmat S2

 • Antivibračný materiál s hrúbkou 2 mm zo základného modelového radu Standard.
 • Vysoká priľnavosť na kov, odolnosť voči vode, vlhkosti, olejom a antikorózne vlastnosti.
 • Odolnosť voči prírodným vplyvom aj extrémnym teplotám - ponecháva si rovnaké vlastnosti v zime aj v lete.
 • Technológia HotAL pre zvýšenú tuhosť hliníkovej fólie pri zachovaní vysokej flexibility pri aplikácii.
 • Jednoduchá inštalácia na všetky typy povrchov bez nutnosti zahrievania.
 • Nová technológia inFliz umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami butylu a hliníkovej fólie.

Technické parametre materiálu Comfortmat S2

 • Hrúbka: 2 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm 
 • Hmotnosť: 1,13 Kg (3,23 kg / m²) 
 • Akustický stratový činiteľ (MLF): 0,26
 • Priľnavosť: 6 až 8 N / cm
 • Ražba: Ingot-M 6 x 12 mm
 • Farba: strieborná s čiernym potiskom
 • Cena za: 1 ks

Kam antivibračný materiál Comfortmat S2 aplikovať

Antivibračný materiál Comfortmat S2 môžete aplikovať takmer všade, kde je potrebné znížiť vibrácie. Vzhľadom k hrúbke 2 mm a dostatočným akustickým stratovým činiteľom sú vhodné najmä oblasti s nižším až stredným zaťažením vibráciami. Comfortmat S2 je ideálny napríklad pre vonkajší a vnútorný plech dverí a využitie nájde aj ako prvá vrstva pri odhlučnení strechy, blatníkov, torpéda alebo plastových podbehov. Použiť môžete S2 aj na podlahu, dno kufra, podbehy alebo motorovú prepážku, na tieto oblasti však odporúčame zvoliť antivibračný materiál s hrúbkou 3 alebo 4 mm. V našom článku "ako vybrať antivibračný materiál" sa dozviete všetky ďalšie informácie o antivibračných materiáloch, ich použití, aj o správnom výbere. Ak si nie ste istí, aké materiály a v akom množstve použiť na odhlučnenie vozidiel, využite náš konfigurátor odhlučnenia. Najčastejšie použitie antivibračného materiálu Comfortmat S2:

 • Vonkajší plech dverí
 • Vnútorný plech dverí
 • Veko kufra
 • Strecha
 • Torpédo
 • Plastové podbehy
 • Priestor pod zadnými sedačkami
 • Dno kufra
 • Predné kovové podbehy
 • Zadné kovové podbehy
 • Podlaha
 • Blatníky

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM S2
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluAntivibrační
Hrúbka2 mm
Rozmer700 x 500 mm
Hmotnosť 1 kusu1,13 Kg
Plošná hmotnosť3,23 kg / m²
Akustický stratový faktor (MLF)Akustický stratový činiteľ (mechanický stratový činiteľ) vyjadruje schopnosť materiálu pohlcovať šíriaci sa zvuk a premieňať energiu vibrácií generovaných zvukom na tepelnú energiu. Teoretický maximálny stratový faktor je 1, čo znamená, že nedochádza k vibráciám. Napríklad 1 mm hrubá nereflexná oceľ má stratový činiteľ približne 0,001 pri frekvencii 200 Hz. Preto čím vyšší je stratový faktor, tým lepšie. Kombináciou tlmiacich materiálov je možné výrazne zvýšiť stratový činiteľ na hodnoty blížiace sa k 1. 0,26
Priľnavosť6 až 8 N / cm
Hliníkové fólieHotAl 60 μm
VodeodolnosťAno
FarbaStříbrná s černým potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev1. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
98 %
207 zákazníkov hodnotilo
187×
19×
Michal Mucha
11. 1. 2022

S materiálom sa veľmi pekne pracovalo. Bol dosť ohybný nato aby som ho vedel nalepiť aj na nerovnejšie povrchy.

Overený užívateľ
29. 10. 2021

Tiez fajne a moze byt

Roman Grebáč
14. 6. 2021

S týmto materiálom sa dobre robilo, aj výsledok sa zdá byť dobrý

Marek Jaborka
6. 4. 2021

Drží dobre,rozdiel oproti originálu znatelný

Andrej Hajnala
4. 4. 2021

Rozdiel je znacny po zatlmeni.

Jozef Fodor
20. 3. 2021

Objednané na skúšku , zatiaľ nepoužitý.

Overený užívateľ
20. 3. 2021

Plní funkciu akú má.

Overený užívateľ
10. 3. 2021

Práca s produktom je OK ale ten zápach je neskutočny do vnutra auta si to nedám

Overený užívateľ
9. 3. 2021

Skvele vytlmilo dvere

Tomáš Blaho
22. 2. 2021

dobrý materiál, super sa s ním pracuje (až prekvapivo) aj pri zakrivených plochách. dal som dve vrstvy do podbehov spolu s troma vrstvami Neoprene a asi funguje, lebo zrazu počujem hluk od dverí, ktorý som doteraz nepočul :-D takže pokračujem s dverami...

Daniel Mihňák
25. 1. 2021

Maximálna spokojnosť. V blízkej dobe doobjednám ďalšie.

Jozef Vilím
2. 1. 2021

Dobre sa stým pracuje, dokonca je na každom pláte vytlačená sieť 5x5cm pre rýchlejšie meranie.

Miroslav Krasny
27. 6. 2020

Super lepy....dobre sa stim pracuje.ale otazely riadne dvere

Miroslav Krasny
23. 6. 2020

Vyborne lepy.len hodne pridalo na vahe dvery.

Overený užívateľ
21. 6. 2020

Dobre sa s tym robi.

Miroslav Psota
17. 4. 2020

Za tu cenu fajn, dobre sa stým pracuje.

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Ultrasoft 10Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10TipRýchly náhľad (32 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm8,12 EURSkladomComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat RollerTipRýchly náhľad (96 hodnotení)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou9,35 EURSkladomComfortmat VisionZvukovoizolačný materiál Comfortmat VisionTipRýchly náhľad (49 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 8,94 EURSkladomComfortmat SkylineZvukovoizolačný materiál Comfortmat SkylineTipRýchly náhľad (42 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 25 dB, hmotnosť 2,74 kg / m² 4,86 EURSkladomComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat IntegraTipRýchly náhľad (91 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 28 dB, hmotnosť 2,91 Kg/m² 9,35 EURSkladomComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15TipRýchly náhľad (76 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 8,94 EURSkladomComfortmat S3Antivibračný materiál Comfortmat S3TipRýchly náhľad (15 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,32, hmotnosť 4,94 kg/m²6,90 EURSkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockshotTipRýchly náhľad (79 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm, izolácia 32 dB, hmotnosť 4,11 Kg/m²10,16 EURSkladomComfortmat D2Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2TipRýchly náhľad (192 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,35, hmotnosť 2,48 Kg/m²9,35 EURSkladomComfortmat G2Antivibračný materiál Comfortmat G2TipRýchly náhľad (41 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,33, hmotnosť 3,06 kg/m² 7,31 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.