Môj účet

Aktívny subwoofer Pioneer TS-WX70DA

aktívny subwoofer, 2 x 6" (160 mm), 100 W RMS
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Aktívny subwoofer Pioneer TS-WX70DA
-23 %

Aktívny subwoofer Pioneer TS-WX70DA

Pioneer uvádza na trh novú generáciu aktívnych subwooferov do auta so zosilňovačmi triedy D as funkciou DIGITAL BASS CONTROL. Táto jedinečná vlastnosť umožňuje zvoliť požadovaný režim DEEP alebo DYNAMIC. Aktívny subwoofer do auta Pioneer TS-WX70DA dokáže produkovať až 200 wattov mocných, bohatých, a hlbokých basov, ktoré môžete nielen počuť, ale aj cítiť bez toho, aby subwoofer v batožinovom priestore prekážal. Subwoofer TS-WX70DA je možné ľahko ovládať a zvoliť basový režim priloženým káblovým diaľkovým ovládaním. Vďaka integrácii technológie zosilňovačov triedy D ponúka subwoofer Pioneer TS-WX70DA ešte bezproblémovejšiu inštaláciu, pretože je schopný prijímať signály aj s vysokou vstupnou úrovňou High (linkový reproduktorový vstup), alebo Low (RCA linkový vstup).

Hlavné vlastnosti

  • Priestorovo úsporný aktívny subwoofer.
  • Technológia zosilňovačov triedy D.
  • Voliteľné režimy basov: DEEP a DYNAMIC.
  • Pevné telo a konštrukcia na flexibilnú inštaláciu.
  • Káblové diaľkové ovládanie súčasťou balenia.
Katalógové čísloTS-WX70DA
ZnačkaPioneer
OdkazyOficiálna webová prezentácia
RMS výkon RMS výkon aktívneho subwoofera je stály výkon, ktorý aktívny subwoofer dokáže zahrať dlhodobo. Odporúčame sa riadiť práve touto hodnotou. RMS výkon u aktívnych subwooferov je braný ako RMS výkon integrovaného zosilňovača, ktorý je vo väčšine prípadov mierne poddimenzovaný, čo zaručuje ochranu proti spáleniu subwoofera. (50 W x 2) 100 W
Max. (maximálny) výkon špičkový výkon resp. Max. výkon , ktorý dokáže aktívny subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v nahrávke. Nie je to ale tak dôležitý parameter, ako výkon RMS. 200 W
Priemer použitého subwooferaPriemer subwoofera, ktorý je inštalovaný v aktívnom boxe. 160 mm (6")
Frekvenčný rozsahSchopnosť zariadenia reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť aktívneho subwoofera verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost, čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktorových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
20 - 250 Hz
Možnosť otočenia fázy Fázový posun (Phase shift) je lineárny elektronický oscilátor, ktorý produkuje sínusový výstup. Skladá sa z invertujúci časti zosilňovača ako je tranzistor. Spätná väzba sieť "posunie" fáze na výstupe zosilňovača o 180 stupňov na frekvencia oscilácií a dá pozitívnu spätnú väzbu. Filter Phase shift vytvára fázový posun, ktorý sa zvyšuje s rastúcou frekvenciou.
To sa zvyčajne používa, keď je čiastkové montáž subwoofera s magnetom von, alebo keď dva zosilňovače sú externe prepojené. Phase Shift sa tiež používa pri aktívnom zapojení reproduktorov, kde sa nastavuje časový posun reproduktorov. Ide o to, aby subwoofer nehral basy oneskorene a z toho dôvodu lepšej zosilňovače túto možnosť obrátenia fázy ponúkajú.
Nie
Možnosti nastavenia výhybkyZvyčajne sa jedná o ladení LPF filtra na aktívnom subwoofera. Áno
Ochranná mriežkaOchranná mriežky alebo tyčky, ako ochrana proti mechanickému poškodeniu subwoofera. Áno
Rozmery aktívneho subwoofera850 x 97 x 323 mm
OstatnéAktívny plochý so zadným zvukovodom

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.