Môj účet

Aktívny subwoofer Pioneer TS-WX130EA

aktívny subwoofer, 8" (200 mm), 50 W RMS
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Aktívny subwoofer Pioneer TS-WX130EA
-12 %

Aktívny subwoofer Pioneer TS-WX130EA

Spoločnosť Pioneer uvádza na trh ďalší produkt z generácie subwooferov triedy D. Subwoofer Pioneer TS-WX130EA produkuje 160 W silných, bohatých a hlbokých basov, ktoré môžete pocítiť bez toho, aby ste nejako museli riešiť obmedzený priestor vo vozidle. Vďaka možnosti nastavenia zosilňovača môžete výstup basov ľahko ovládať a prispôsobovať priamo na samotnom subwooferi. A vďaka jeho priestorovo úspornej konštrukcii ho môžete jednoducho inštalovať pod predné sedadlá alebo do batožinového priestoru. Vďaka použitiu technológie zosilňovačov triedy D je inštalácia subwoofera Pioneer TS-WX130EA ešte jednoduchšia, pretože na jeho vstup je možné priviesť signály High (Speaker Line Input) aj Low (RCA Line Input). To znamená, že ho môžete pripojiť ako k vášmu originálnemu AV systému, tak prípadne k aftermarket autorádiu. Ovládnite zvuk vo vašom vozidle, povýšte ho na ďalšiu úroveň bez toho, aby ste prišli o cenný priestor! Malý, ale výkonný aktívny subwoofer v uzavretom boxe Pioneer TS-WX130EA dodáva maximálny výkon až 160 W hutných basov (nominálny výkon 50 W).

Hlavné vlastnosti

  • Priestorovo úsporný aktívny subwoofer.
  • Vstavaný zosilňovač triedy D.
  • Medená 4vrstvová jednoduchá kmitacia cievka z kruhového drôtu.
  • Jednoduchá inštalácia vďaka malým rozmerom.

EV Optimized

Tento kompaktný subwoofer je dokonalým riešením pre pridanie hlbších a silnejších basov vo vašom elektrickom vozidle (EV) bez toho, aby ste museli obetovať typický priestor! So vstavaným vysoko účinným zosilňovačom triedy D, nízkou spotrebou energie, nízkou hmotnosťou a kompaktnými rozmermi sa nemusíte obávať nižšieho kilometrového výkonu vďaka pridaniu basov.

Katalógové čísloTS-WX130EA
ZnačkaPioneer
OdkazyOficiálna webová prezentácia
RMS výkon RMS výkon aktívneho subwoofera je stály výkon, ktorý aktívny subwoofer dokáže zahrať dlhodobo. Odporúčame sa riadiť práve touto hodnotou. RMS výkon u aktívnych subwooferov je braný ako RMS výkon integrovaného zosilňovača, ktorý je vo väčšine prípadov mierne poddimenzovaný, čo zaručuje ochranu proti spáleniu subwoofera. 50 W
Max. (maximálny) výkon špičkový výkon resp. Max. výkon , ktorý dokáže aktívny subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v nahrávke. Nie je to ale tak dôležitý parameter, ako výkon RMS. 160 W
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. D
Priemer použitého subwooferaPriemer subwoofera, ktorý je inštalovaný v aktívnom boxe. 200 x 130 mm
Frekvenčný rozsahSchopnosť zariadenia reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť aktívneho subwoofera verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost, čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktorových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
40 - 200 Hz
Možnosti nastavenia výhybkyZvyčajne sa jedná o ladení LPF filtra na aktívnom subwoofera. Ano
Kabeláž súčasťou baleniaNiektoré aktívne subwoofery majú kompletnú kabeláž súčasťou balenia. V prípade, že je v balení naozaj kompletné kabeláž na zapojenie, označujeme parameter ako "áno". Ak kabeláž súčasťou nie je, je treba ju zakúpiť. Ano
Ochranná mriežkaOchranná mriežky alebo tyčky, ako ochrana proti mechanickému poškodeniu subwoofera. Ano
Rozmery aktívneho subwoofera280 x 200 x 70 mm
Hmotnosť3,2 kg

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.