Môj účet

Zosilňovač s DSP Match UP 7DSP

7kanálový zosilňovač s DSP procesorom, 5 x 65 W RMS na 4 Ω, trieda HD
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zosilňovač s DSP Match UP 7DSP

Zosilňovač s DSP Match UP 7DSP

UP 7DSP je najvýkonnejší zosilňovač MATCH s DSP a obsahuje nový obvod ADEP.3. S celkom 7 kanálmi zosilňovača a ďalším výstupom predzosilňovača je možné tiež dokonale ovládať jednotlivé konfigurácie reproduktorov pomocou integrovaného 8kanálového DSP. Dva kanály zosilňovača, každý so sínusovým výkonom 160 W pri 2 Ω, poskytujú viac ako dostatok výkonu na zahriatie aj veľkých subwooferov. Ale úplný výkon je len polovica bitky bez „inteligentného ovládania“ - preto extrémne rýchly 64bitový DSP najnovšej generácie spolu s novými, revolučnými funkciami DSP, ako je „Augmented Bass Processing“, „StageXpander“ a „RealCenter“ zaistí dychberúci hudobný pôžitok. To všetko nestačí. Užite si hudbu v tej najlepšej kvalite zvuku zo smartfónu. UP 7DSP ponúka slot pre rozširujúcu kartu MATCH (MEC slot) pre ďalšie vstupné a výstupné moduly, ako je Bluetooth® Audio Streaming modul alebo audio USB zvuková karta s vysokým rozlíšením. Vďaka profesionálnemu a zároveň užívateľsky príjemnému DSP PC Tool Software V4 je konfigurácia UP 7DSP hravá a intuitívna.

Technológia triedy HD

V zariadení UP 7DSP sa snúbia výhody technológie triedy H s princípom zosilňovača triedy D. Výsledkom je neprekonateľná úroveň účinnosti, ktorá opäť prekonáva konvenčné zosilňovače triedy D. Výhody konceptu Class HD sa prejavujú pri nízkych a stredných úrovniach modulácie, pretože napájací zdroj reguluje vnútorné napájacie napätie výkonových stupňov v závislosti na amplitúde vstupného signálu. To drasticky znižuje priemernú stratu výkonu generovanú zosilňovačom.

Inteligentný vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderné, továrensky inštalované autorádiá sú stále inteligentnejšie, pokiaľ ide o diagnostiku pripojených reproduktorov. Najmä najnovšia generácia je vybavená doplnkovými monitorovacími funkciami, takže pri pripojení prídavného zosilňovača môže dôjsť k chybovým hláseniam alebo dokonca poruchám. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection Generation 3) týmto problémom predchádza bez toho, aby zbytočne zaťažoval výstupy reproduktorov rádia vo vysokých úrovniach.

Schopnosť Start-Stop

Napájací zdroj v zosilňovači UP 7DSP zaisťuje vnútorné napájanie aj v prípade krátkodobých poklesov až do 6 voltov. Tým je zaistené, že zosilňovač zostane plne funkčný aj pri naštartovaní motora. Pokiaľ napätie na doske klesne pod 10,5 voltu na dobu dlhšiu ako 5 sekúnd, zosilňovač prejde do „Protect Mode“ (stavová LED svieti nepretržite červeno), aby sa zabránilo ďalšiemu vybíjaniu batérie.

Automatická detekcia digitálneho signálu

Prepínanie medzi analógovým a digitálnym vstupom je riadené signálom. Akonáhle je na optickom vstupe detekovaný audio signál, zosilňovač sa prepne na tento vstup. Túto funkciu je možné deaktivovať v softvéri DSP PC-Tool alebo je možné alternatívne zvoliť ručné ovládanie pomocou voliteľne dostupného diaľkového ovládania.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje drasticky znížiť spotrebu energie zosilňovača UP 7DSP (a akýchkoľvek ďalších pripojených zosilňovačov), pokiaľ nie je žiadny vstupný signál po dobu dlhšiu ako 60 sekúnd. Akonáhle je aktívny „Power Save Mode“, vnútorné zosilňovacie stupne UP 7DSP a vzdialený výstup sa vypnú, čím sa výrazne zníži spotreba energie. Zosilňovač sa vráti do normálnej prevádzky do 2 sekúnd, akonáhle je na jeho vstupe hudobný signál. Oneskorenie vypnutia je možné meniť alebo úplne deaktivovať pomocou softvéru DSP PC-Tool.

RealCenter

Funkcia „RealCenter“ je vlastný algoritmus spoločnosti Audiotec Fischer, ktorý zdôrazňuje monofónne informácie ľavého a pravého predného kanála a vytvára jedinečný stredový signál. Na rozdiel od obvyklej metódy, v ktorej sa sčítajú iba kanály, je tu tiež dynamické riadenie centrálneho signálu prostredníctvom stereofónneho informačného obsahu ľavého a pravého kanálu. To znamená, že stredný kanál nereprodukuje signál, ak audio signál poskytuje iba ľavý kanál alebo iba pravý kanál. S obvyklými algoritmami by bol stredový kanál v tomto prípade iba o 6 dB tichší. „RealCenter“ od Audiotec Fischer tak umožňuje jedinečný, široký záber javiska – a to je ideálne pre vodičov aj spolujazdcov! Nevýhody konvenčného stredového kanála, ako je rušivé, úzke priestorové zobrazenie zvuku, sú konečne minulosťou.

Rozšírené spracovanie basov

Vlastný „Augmented Bass Processing“ spoločnosti Audiotec Fischer, pozostávajúci z dvoch revolučných zvukových funkcií: „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“. Tie sú špeciálne navrhnuté tak, aby dramaticky zlepšili odozvu basov zo subwooferov. „Dynamic Bass Enhancement“ kombinuje dômyselným spôsobom maximálne hlboké basy a vysoký maximálny akustický tlak – bez ohľadu na typ hudby, ktorú počúvate, alebo nastavenie zvuku v rádiu. V závislosti od vstupného signálu „Dynamic Bass Enhancement“ na jednej strane zosilní spodný frekvenčný rozsah a na druhej strane mení medznú frekvenciu subsonického filtra. Výsledkom je výrazne výkonnejšia, hlbšia reprodukcia basov pri nízkych a stredných hlasitostiach bez rizika mechanického alebo elektrického preťaženia subwoofera pri vysokých hlasitostiach. Je jednoducho fascinujúce, aký druh basového výkonu je zrazu možný. Ak chcete, aby bol rozsah basov o niečo hlbší a „čiernejší“, môžete aktivovať aj „SubXpander“. Tu sa k základným tónom vo frekvenčnom rozsahu medzi 50 a 100 Hz pridávajú ďalšie subharmonické tóny.

StageXpander

V závislosti od usporiadania reproduktorov vo vozidle je možné na predných sedadlách vytvoriť viac či menej široký stereo stage. Pokiaľ je inštalovaný aj stredový reproduktor, niekedy to navyše obmedzuje priestorovú reprodukciu hudby. Tu prichádza na svoje miesto nový Audiotec Fischer „StageXpander“ – zvuková funkcia, ktorá akoby odstraňuje akustické hranice a umožňuje tak výrazne širší stereo základ bez toho, aby negatívne ovplyvnila presnosť v lokalizácii hlasov alebo nástrojov. Účinok je možné upraviť podľa osobného vkusu v štyroch stupňoch.

ClarityXpander

Chceli by ste viac transparentnosti a podstaty vo vysokofrekvenčnej reprodukcii? Audiotec Fischer k tomu teraz ponúka presne ten správny nástroj s „ClarityXpander“. Pri správnom dávkovaní (a teda voliteľné v troch stupňoch) dodáva podtónom ďalšie vyžarovanie – obzvlášť užitočné, ak pôvodné reproduktory postrádajú potrebný lesk vo vysokofrekvenčnom rozsahu. Extra výškový kop nie je k dispozícii iba pre dva predné kanály, ale aj samostatne nastaviteľný pre stredový kanál. A pretože obzvlášť u posledne menovaného je to v spojení s hudobným materiálom bohatým na alikvoty až príliš, unavuje ucho, možno tu dokonca aktivovať automatické dynamické ovládanie doplnkovej alikvótnej zložky.

Kľúčové vlastnosti

  • 7kanálový vylepšený zosilňovač triedy HD s integrovaným 8kanálovým 64bitovým DSP pre univerzálne aplikácie.
  • Slot pre rozširujúcu kartu MATCH (MEC) pre ďalšie vstupné / výstupné moduly, ako je Bluetooth® Audio Streaming, High Resolution Audio Streaming cez USB, atď.
  • Inteligentný vstup na vysokej úrovni s obvodom ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection) a funkciou automatického zapnutia.
  • Jedinečné funkcie DSP, ako je „Augmented Bass Processing“ pre dynamickú optimalizáciu reprodukcie basov subwoofera, „StageXpander“ pre rozšírenie stereo perspektívy, funkcia „RealCenter“, ktorá umožňuje vodičovi a spolujazdcovi mať rovnako dokonale zaostrený obraz na pódiu a oveľa viac.
  • Jednoduchá konfigurácia pomocou intuitívneho softvéru DSP PC-Tool.
  • Schopnosť Start-Stop až do napájacieho napätia 6 voltov.
  • Optický vstup vo formáte SPDIF so vzorkovacou frekvenciou medzi 12 a 96 kHz.
  • Mono RCA výstup pre pripojenie externého zosilňovača napr. zosilňovač pre subwoofer.
  • Kompaktné rozmery a nízky odvod tepla vďaka maximálnej účinnosti.
Katalógové číslo:UP 7DSP
ZnačkaMatch
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
7
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. HD
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 5 x 65 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. + 2 x 160 W
Max. (maximálny) výkon na 4 Ω špičkový výkon "Max." , ktorý zosilňovač dokáže vyvinúť na veľmi krátky čas. Relatívne nedôležitý parameter. Ide hlavne o marketingový ťah, ako na vysoké čísla nalákať zákazníka. 5 x 130 W
Max. (maximálny) výkon na 2 Ω špičkový výkon "Max." , ktorý zosilňovač dokáže vyvinúť na veľmi krátky čas. Relatívne nedôležitý parameter. Ide hlavne o marketingový ťah, ako na vysoké čísla nalákať zákazníka. + 2 x 320 W
Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
20 - 22000 Hz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
< 0,03 %
Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. 105 dB
Damping faktor DF - Damping Factor , čiže činiteľ tlmenia. Je to pomer záťaže (repro + káble, výhybka a pod.) Ku vnútornému odporu zosilňovača. Čim je väčšia DF, tim sú basy kontrolovanejšie. Zosilňovače s nižším DF maj tendenciu zahučívat. Zahučívání spôsobí aj subwoofery s vyšším Q v basreflexu a niekedy aj v uzavřence. > 100
Rozmery zosilňovača46 x 130 x 153 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.