Môj účet

Zosilňovač s DSP Match UP 7BMW

7kanálový Plug & Play zosilňovač pre všetky vozidlá BMW s HiFi sound systémom (option 676)
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Zosilňovač s DSP Match UP 7BMW

„M-paket“ pre ozvučenie BMW, aj tak by sa dal nazvať tento zosilňovač. Nikto na svete totiž nevyrába zariadenie takto sofistikované. Match UP 7BMW je revolučným zvukovým upgradom, ktorý prináša HiFi systému výrazne viac výkonu a dynamiky. Zároveň však dbá aj na jednoduchú inštaláciu do vozidla. Tá je totiž vykonaná doslova v okamihu. Súčasťou balenia je totiž panel presne pasujúci na miesto pôvodného zosilňovača a presne pasujúcu kabeláž. Stačí tak len vyskrutkovať a odpojiť pôvodný zosilňovač a pripojiť UP7 BMW. Veľkosť tohto zariadenia môže miasť. V skutočnosti je to však plnohodnotný sedemkanálový zosilňovač s najmodernejšou HD technológiou a 64 Bit DSP procesorom. Je možné ho dokonca aj vylepšiť sloty Bluetooth® Audio Streaming Modul alebo High Resolution Audio USB. Vďaka tomu tak môžete pri prehrávaní hudby v najvyššej možnej kvalite z vášho "obyčajného" systému vytvoriť koncertnú sieň.

Technológia triedy HD

V zariadení UP 7BMW sa snúbia výhody technológie triedy H s princípom zosilňovača triedy D. Výsledkom je neprekonateľná úroveň účinnosti, ktorá opäť prekonáva konvenčné zosilňovače triedy D. Výhody konceptu Class HD sa prejavujú pri nízkych a stredných úrovniach modulácie, pretože napájací zdroj reguluje vnútorné napájacie napätie výkonových stupňov v závislosti na amplitúde vstupného signálu. To drasticky znižuje priemernú stratu výkonu generovanú zosilňovačom.

Inteligentný vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderné, továrensky inštalované autorádiá sú stále inteligentnejšie, pokiaľ ide o diagnostiku pripojených reproduktorov. Najmä najnovšia generácia autorádií BMW je vybavená doplnkovými monitorovacími funkciami, takže pri pripojení prídavného zosilňovača môže dôjsť k chybovým hláseniam alebo dokonca poruchám. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection Generation 3) týmto problémom predchádza bez toho, aby zbytočne zaťažoval výstupy reproduktorov rádia vo vysokých úrovniach.

Schopnosť Start-Stop

Napájací zdroj v zosilňovači UP 7BMW zaisťuje vnútorné napájanie aj pri krátkodobých poklesoch až do 6 voltov. Tým je zaistené, že zosilňovač zostane plne funkčný aj pri naštartovaní motora. Pokiaľ napätie na doske klesne pod 10,5 voltu na dobu dlhšiu ako 5 sekúnd, zosilňovač prejde do „Protect Mode“ (stavová LED svieti nepretržite červeno), aby sa zabránilo ďalšiemu vybíjaniu batérie.

Automatická detekcia digitálneho signálu

Prepínanie medzi analógovým a digitálnym vstupom je riadené signálom. Akonáhle je na optickom vstupe detekovaný audio signál, zosilňovač sa prepne na tento vstup. Túto funkciu je možné deaktivovať v softvéri DSP PC-Tool alebo je možné alternatívne zvoliť ručné ovládanie pomocou voliteľne dostupného diaľkového ovládania.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje drasticky znížiť spotrebu energie zosilňovača UP 7BMW (a akýchkoľvek ďalších pripojených zosilňovačov), pokiaľ nie je žiadny vstupný signál po dobu dlhšiu ako 60 sekúnd. Akonáhle je aktívny „Power Save Mode“, vnútorné zosilňovacie stupne UP 7BMW a vzdialený výstup sa vypnú, čím sa výrazne zníži spotreba energie. Zosilňovač sa vráti do normálnej prevádzky do 2 sekúnd, akonáhle je na jeho vstupe hudobný signál. Oneskorenie vypnutia je možné meniť alebo úplne deaktivovať pomocou softvéru DSP PC-Tool.

RealCenter

Funkcia „RealCenter“ je vlastný algoritmus spoločnosti Audiotec Fischer, ktorý zdôrazňuje monofónne informácie ľavého a pravého predného kanála a vytvára jedinečný stredový signál. Na rozdiel od obvyklej metódy, v ktorej sa sčítajú iba kanály, je tu tiež dynamické riadenie centrálneho signálu prostredníctvom stereofónneho informačného obsahu ľavého a pravého kanálu. To znamená, že stredný kanál nereprodukuje signál, ak audio signál poskytuje iba ľavý kanál alebo iba pravý kanál. S obvyklými algoritmami by bol stredový kanál v tomto prípade iba o 6 dB tichší. „RealCenter“ od Audiotec Fischer tak umožňuje jedinečný, široký záber javiska – a to je ideálne pre vodičov aj spolujazdcov! Nevýhody konvenčného stredového kanála, ako je rušivé, úzke priestorové zobrazenie zvuku, sú konečne minulosťou.

Rozšírené spracovanie basov

Vlastný „Augmented Bass Processing“ spoločnosti Audiotec Fischer, pozostávajúci z dvoch revolučných zvukových funkcií: „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“. Tie sú špeciálne navrhnuté tak, aby dramaticky zlepšili odozvu basov zo subwooferov. „Dynamic Bass Enhancement“ kombinuje dômyselným spôsobom maximálne hlboké basy a vysoký maximálny akustický tlak – bez ohľadu na typ hudby, ktorú počúvate, alebo nastavenie zvuku v rádiu. V závislosti od vstupného signálu „Dynamic Bass Enhancement“ na jednej strane zosilní spodný frekvenčný rozsah a na druhej strane mení medznú frekvenciu subsonického filtra. Výsledkom je výrazne výkonnejšia, hlbšia reprodukcia basov pri nízkych a stredných hlasitostiach bez rizika mechanického alebo elektrického preťaženia subwoofera pri vysokých hlasitostiach. Je jednoducho fascinujúce, aký druh basového výkonu je zrazu možný. Ak chcete, aby bol rozsah basov o niečo hlbší a „čiernejší“, môžete aktivovať aj „SubXpander“. Tu sa k základným tónom vo frekvenčnom rozsahu medzi 50 a 100 Hz pridávajú ďalšie subharmonické tóny.

StageXpander

V závislosti od usporiadania reproduktorov vo vozidle je možné na predných sedadlách vytvoriť viac či menej široký stereo stage. Pokiaľ je inštalovaný aj stredový reproduktor, niekedy to navyše obmedzuje priestorovú reprodukciu hudby. Tu prichádza na svoje miesto nový Audiotec Fischer „StageXpander“ – zvuková funkcia, ktorá akoby odstraňuje akustické hranice a umožňuje tak výrazne širší stereo základ bez toho, aby negatívne ovplyvnila presnosť v lokalizácii hlasov alebo nástrojov. Účinok je možné upraviť podľa osobného vkusu v štyroch stupňoch.

ClarityXpander

Chceli by ste viac transparentnosti a podstaty vo vysokofrekvenčnej reprodukcii? Audiotec Fischer k tomu teraz ponúka presne ten správny nástroj s „ClarityXpander“. Pri správnom dávkovaní (a teda voliteľné v troch stupňoch) dodáva podtónom ďalšie vyžarovanie – obzvlášť užitočné, ak pôvodné reproduktory postrádajú potrebný lesk vo vysokofrekvenčnom rozsahu. Extra výškový kop nie je k dispozícii iba pre dva predné kanály, ale aj samostatne nastaviteľný pre stredový kanál. A pretože obzvlášť u posledne menovaného je to v spojení s hudobným materiálom bohatým na alikvoty až príliš, unavuje ucho, možno tu dokonca aktivovať automatické dynamické ovládanie doplnkovej alikvótnej zložky.

Kľúčové vlastnosti

  • 7kanálový Plug & Play upgrade zosilňovač s integrovaným 8kanálovým 64bitovým DSP pre systémy BMW HiFi (voľba 676).
  • Jednoduchá inštalácia na pôvodné miesto inštalácie pomocou priloženého prepojovacieho kábla Plug & Play a montážnej dosky.
  • Slot pre rozširujúcu kartu MATCH (MEC) pre ďalšie vstupné/výstupné moduly, ako je streamovanie zvuku cez Bluetooth®, streamovanie zvuku vo vysokom rozlíšení cez USB atď.
  • Revolučná funkcia DSP, ako je Augmented Bass Processing“, ktorý dynamicky optimalizuje reprodukciu basov subwoofera pod sedadlom, „StageXpander“, ktorý výrazne rozširuje stereo perspektívu, a funkcia „RealCenter“, ktorá umožňuje vodičovi a spolujazdcovi mať rovnako dokonale zaostrený obraz javiska.
  • Schopnosť Start-Stop až do napájacieho napätia 6 voltov.
  • Optický SPDIF vstup so vzorkovacou frekvenciou medzi 12 a 96 kHz.
  • Mono cinch výstup na pripojenie ďalších zosilňovačov, napr. zosilňovače pre subwoofer.
  • Extrémne jednoduchá konfigurácia pomocou intuitívneho softvéru DSP pre PC.
Katalógové číslo:UP 7BMW
ZnačkaMatch
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
7
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. GD
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 5 x 65 + 2 x 160 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 5 x 130 + 2 x 320 W
Max. (maximálny) výkon na 4 Ω špičkový výkon "Max." , ktorý zosilňovač dokáže vyvinúť na veľmi krátky čas. Relatívne nedôležitý parameter. Ide hlavne o marketingový ťah, ako na vysoké čísla nalákať zákazníka. 5 x 130 + 2 x 320 W
Max. (maximálny) výkon na 2 Ω špičkový výkon "Max." , ktorý zosilňovač dokáže vyvinúť na veľmi krátky čas. Relatívne nedôležitý parameter. Ide hlavne o marketingový ťah, ako na vysoké čísla nalákať zákazníka. 5 x 260 + 5 x 640 W
Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
20 - 22000 Hz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
< 0,03 %
Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. 105 dB
Damping faktor DF - Damping Factor , čiže činiteľ tlmenia. Je to pomer záťaže (repro + káble, výhybka a pod.) Ku vnútornému odporu zosilňovača. Čim je väčšia DF, tim sú basy kontrolovanejšie. Zosilňovače s nižším DF maj tendenciu zahučívat. Zahučívání spôsobí aj subwoofery s vyšším Q v basreflexu a niekedy aj v uzavřence. > 100
Hodnota poistiek na zosilňovačiZ hodnoty poistiek na zosilňovaču si môžete urobiť pravdivý obraz o reálnom výkone zosilňovača. 2 x 25 A mini APS
Rozmery zosilňovača130 x 46 x 153 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.