Môj účet

Reproduktory Eton MAS 160

Ø 165 mm, 70/140 W, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 52,4 mm
Viac o produkte
Predaj skončil
Vyberte si, prosím, podobný tovar z rovnakej kategórie
Komponentné
Reproduktory Eton MAS 160
Predaj skončil

Reproduktory Eton MAS 160

Model MAS 160 je priamym nástupcom legendárnych reproduktorov A1 160. Ide o najnovší 2pásmový systém od Etonu, ktorý jednoznačne patrí k jedným z najlepších reproduktorov v danej cenovej hladine. Mnoho optických a akustických inovácií robia z MAS 160 vynimočné reproduktory 165 mm triedy. Pre Eton to bola veľká výzva - urobiť z legendy ešte lepšie reproduktory, ktoré budú na tom lepšie ako akusticky, tak po stránke výkonovej. Mnohí si mysleli, že je to len ťažko možné, pretože A1 160 neboli iba jednými z najvyšších, ale tiež najľahšie inštalovateľných reproduktorov do auta. Teraz vývojári tradičnej bavorskej spoločnosti urobili veľký skok dopredu a podarilo sa im stvoriť práve model MAS 160, ktorý legendárny model nakoniec prekonal.

Nový stredobas bol kompletne prepracovaný, zlepšilo sa chladenie a prúdenie vzduchu, došlo k zvýšeniu výchylky na maximálnu možnú úroveň. Zaujímavosťou je aj nanono vyvinutá HEX membrána, ktorá je patentovaným materiálom Etonu - tá garantuje zvýšený akustický tlak oproti predchodcovi. Nový stredobas disponuje terminálmi, ktoré sa skrutkujú, výrazne pevnejšie uchytenie kabeláže. Stredobas má navyše skvelú montážnu hĺbku, a síce len 52,4 mm, čím sa tento systém stáva univerzálnym a je možné ho tak namontovať do väčšiny vozidiel, teda aj tam, kde je nízka montážna hĺbka. Citlivosť 89 dB pri 1W / 1m zaručuje poriadnu dávku výkonu pri optimálnom napájaní z externého zosilňovača, tu opäť došlo ku zlepšeniu oproti predchodcovi. Čistú reprodukciu vysokých frekvencií zaručí špičkový výškový reproduktor, ktorého kalota je potiahnutá kerotin-magnéziom, čo prináša teplejší a neutrálny zvuk. Potlačenie šumu je vďaka patentovanej technike RCFS na dokonalej úrovni, a teda čistý a detailný prednes výšok. Rovnako ako stredobas, tak aj frekvenčná výhybka bola prepracovaná po zvukovej aj technickej stránke. Došlo k rozdeleniu výhybiek - v balení nájdete teraz 4 výhybky, ktoré sa vďaka malým rozmerom zmestia takmer kamkoľvek. Pre stredobas je tu navyše možnosť nastavenia filtra 6dB / 12dB a úprava úrovne výškového reproduktora. Všetky tieto prísady robia z modelu MAS 160 budúcu legendu!

Kľúčové vlastnosti reproduktorov Eton MAS 160

  • RMS výkon 70 W.
  • Patentovaná HEX membrána.
  • 4 malé frekvenčné výhybky s možnosťou regulácie.
  • Nízka montážna hĺbka 52,4 mm.
  • Nástupca legendy ETON A1 160.
  • Špičkový zvuk vo svojej kategórii.
Katalógové čísloMAS 160
ZnačkaEton
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Test v časopise Car&Hifi (nemecky)
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 70 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 140 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
89 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 52,4 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. HEX
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ne

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.