Môj účet

Interiérový čistič Meguiar's Carpet & Interior Cleaner (473 ml)

čistič textílií, plastov i gumy
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Interiérový čistič Meguiar's Carpet & Interior Cleaner (473 ml)
-10 %

Interiérový čistič Meguiar's Carpet & Interior Cleaner (473 ml)

Škvrny od kávy, rúžu, oleja a ďalšie ťažko odstrániteľné nečistoty by nemali byť trvalou súčasťou kobercov, čalúnenia alebo plastových a gumových častí. Na rozdiel od bežných čistiacich prostriedkov pre domácnosť Meguiar's Carpet & Interior Cleaner odstráni aj tie najviac odolné škvrny a znečistenie, či už na báze vody alebo olejov, bez toho aby zmenil farbu čisteného povrchu, alebo zanechal na povrchu akékoľvek mapy. Použiť ho môžete aj na alcantaru.

Odstraňuje škvrny natrvalo a nezanecháva po vyčistení lepkavé zvyšky, na ktoré by sa mohli prichytiť nové nečistoty. Navyše obsahuje zmäkčujúce látky, ktoré napomáhajú celkovej jemnosti vlákien po ich ošetrení a výrazne tak zefektívňujú čistenie. Prípravok stačí nastriekať na znečistené miesto, nechať pôsobiť aspoň 30 sekúnd, a následne vytrieť mikrovláknovou utierkou. Nie je nutné ho z čalúnenia vysávať. Vyšší čistiaci účinok dosiahnete, ak počas pôsobenia prípravku povrch šetrne vykefujete kefou, napr. z konských vlasov.

Kľúčové vlastnosti Meguiar's Carpet & Interior Cleaner (473 ml)

 • Ostraňuje aj škvrny na báze olejov a vody.
 • Neodfarbuje čistený povrch, nezanecháva žiadne zvyšky a mapy po vyčistení.
 • Ideálny na čistenie kobercov, čalúnenia, vinylu, gumy a popruhov bezpečnostných pásov.
 • Bezpečný pre kožené povrchy a ostatné materiály v interiéri vozidla, šetrný k životnému prostrediu.

Postup čistenia textilného čalúnenia

 • Pred čistením povrch čalúnenia vysajte od voľných nečistôt.
 • Rovnomerne nastriekajte na znečistený povrch a nechajte pôsobiť po dobu najmenej 30 sekúnd.
 • Povrch dôkladne vytrite čistou a suchou mikrovláknovou utierkou, aby sa nečistota preniesla z čalúnenia na utierku.
 • Pred každým zotretím preložte utierku na čistú časť, aby nedošlo k spätnému znečisteniu povrchu.
 • Na záver zotrite celý povrch čalúnenia druhou, suchou a čistou mikrovláknovou utierkou.
 • Niektoré odolné nečistoty a škvrny (najmä škvrny od kávy a ďalšie) môžu vyžadovať opakovanú aplikáciu.

Tipy Meguiar's

 • Čím skôr škvrnu odstránite, tým jednoduchšie to bude. Staršie a zaschnuté škvrny môžu vyžadovať opakovanú aplikáciu.
 • Ak potrebujete vyčistiť vlhkú škvrnu, napr. od kávy, povrch najprv vysušte čistou a suchou mikrovláknovou utierkou alebo papierovým uterákom, aby ste odstránili prebytočnú a nezaschnutú tekutinu. Až následne vyčistite znečistenia vyššie popísaným postupom.

Postup čistenia alcantary

 • Alcantara nie je koža, ale špeciálny druh mikrovlákna, preto sa k nemu dá pristupovať podobne ako k mikrovláknu, avšak šetrnejšie. U alcantary hrozí oveľa viac mechanické poškodenie než u bežného mikrovlákna.

 • Prevencia znečistenia je najlepším spôsobom údržby alcantary. Pravidelné vysávanie a vyhýbanie sa škvrnám je teda tou najlepšou metódou ako udržať alcantaru dlho hebkú na dotyk, aj krásnu a luxusnú na pohľad.                                                    

 • Ľahko znečistená alcantara
  • Nastriekajte trochu destilovanej vody na čistú mikrovláknovú utierku.
  • Utrite znečistený povrch a dbajte na to, aby alcantara nenasiakla vodou.
  • Druhou, suchou a čistou mikrovláknovou utierkou, povrch vytrite dosucha.
  • Alcantaru neutierajte veľkým tlakom ani násilím - hrozí jej mechanické poškodenie!                                                      
 • Silno znečistená alcantara
  • Na znečistený povrch nastriekajte veľmi malé množstvo G9416 Meguiar's Carpet & Interior Cleaner. Dbajte na to, aby povrch alcantary nenasiakol prípravkom.
  • Veľmi jemnou kefkou (napr. z jemných konských vlákien, ktorú tiež nájdete v našej ponuke) uvoľnite nečistoty z alcantary a tie následne šetrne stierajte suchou, čistou mikrovláknovou utierkou a povrch úplne osušte.                                                          
 • Dôležité tipy:
  • Pred čistením povrch vždy dôkladne vysajte od voľných nečistôt.
  • Používajte iba jemnú kefku z konských vlákien (nájdete ho v našej ponuke) alebo metódu vlhkej mikrovláknovej utierky. Kefky s tvrdými, napr. nylonovými štetinami by mohli alcantaru poškodiť alebo potrhať.
  • Mikrovláknovú utierku počas čistenia často vlhčite, zabránite tým opätovnému znečisteniu povrchu.
  • Používajte iba destilovanú vodu. Bežná voda obsahuje rozpustené minerály, ktoré by mohli na povrchu alcantary vytvoriť mapy a škvrny.
  • Dbajte na to, aby povrch alcantary nenasiakol vodou ani čistiacimi prostriedkami. Pri premočení alcantary hrozí tvorba škvrn a máp.
  • S alcantarou pracujte veľmi jemne a šetrne. Alcantara je oveľa náchylnejšia na mechanické poškodenie ako bežné tkaniny.
  • Pri silnejšom znečistení alebo odolnejších škvrnách môže byť potrebné postup čistenia opakovať. Majte na pamäti, že dve až tri opakovania šetrného čistenia sú vždy lepšie, než jedno agresívne čistenie.
  • Nikdy nepoužívajte agresívne čističe, prípravky obsahujúce bielidlá ani rozpúšťadlá!
Katalógové čísloG9416
ZnačkaMeguiar's

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
96 %
19 zákazníkov hodnotilo
15×
Overený užívateľ
29. 8. 2020

Vycistil som s nim zatial len jeden flak na sedacke, viac som nestihal. Flak zmizol, tak som spokojny.

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

The Class Interior Cleaner (500 ml)Čistič interiéru The Class Interior Cleaner (500 ml)Rýchly náhľad (1 hodnotenie)univerzálny čistič na interiér s dlhodobou vôňou mäty, 500 ml16,21 EURSkladomŠiltovka damaged s veľkým logom Ahifi (khaki)Šiltovka damaged s veľkým logom Ahifi (khaki)-82 %Posledné kusyRýchly náhľad (5 hodnotení)šiltovka s veľkým logom Ahifi, khaki2,88 EUR16,25 EURSkladomCarbon Collective Reset Antibacterial Fabric Cleaner (500 ml)Antibakteriálny čistič Carbon Collective Reset Antibacterial Fabric Cleaner (500 ml)TipRýchly náhľad (17 hodnotení)antibakteriálny čistič na interiér alebo strechy kabrioletov, 500 ml19,99 EURSkladomKoch Chemie Pol Star (1 l)Čistič Koch Chemie Pol Star (1 l)TipRýchly náhľad (88 hodnotení)čistič s konzervačnou látkou na kožu, textil a alcantaru, koncentrát, 1 l10,50 EURSkladomInfinity Wax Fresh Interior (500 ml)Čistič interiéru Infinity Wax Fresh Interior (500 ml)Rýchly náhľad (5 hodnotení)nízkopenivý antibakteriálny čistič interieru vhodný na všetky tvrdé povrchy, tkaniny, koberce a plasty, 500 ml12,99 EURDočasne nedostupnéSam's Detailing Fabric Cleaner (500 ml)Čistič na čalúnenie Sam's Detailing Fabric Cleaner (500 ml)Rýchly náhľad (3 hodnotenia)účinný čistič na čalúnenie, 500 ml15,90 EURSkladomADBL Textile Rinse (500 ml)Prípravok na čistenie čalúnenia ADBL Textile Rinse (500 ml)AktualizovanéRýchly náhľad (2 hodnotenia)prípravok na čistenie čalúnenia a kobercov, 500 ml9,90 EURSkladomADBL Bonnet (500 ml)Čistič čalúnenia a koberčekov ADBL Bonnet (500 ml)AktualizovanéRýchly náhľad (10 hodnotení)čistič čalúnenia a kobercov, 500 ml6,49 EURSkladomCarbon Collective Repel Fabric Protectant 2.0 (500 ml)Impregnácia na textil Carbon Collective Repel Fabric Protectant 2.0 (500 ml)TipRýchly náhľad (29 hodnotení)super výkonná impregnácia na látky, 500 ml37,99 EURSkladomValetPRO Classic Carpet Cleaner (500 ml) RTUČistič poťahov a kobercov ValetPRO Classic Carpet Cleaner (500 ml) RTUTipRýchly náhľad (21 hodnotení)čistič čalúnenia a kobercov, 500 ml7,04 EURSkladomValetPRO Classic Carpet Cleaner (1000 ml)Čistič poťahov a kobercov ValetPRO Classic Carpet Cleaner (1000 ml)TipRýchly náhľad (21 hodnotení)čistič čalúnenia a kobercov, 1000 ml11,21 EURSkladomValetPRO Classic Carpet Cleaner (5000 ml)Čistič poťahov a kobercov ValetPRO Classic Carpet Cleaner (5000 ml)TipRýchly náhľad (23 hodnotení)čistič čalúnenia a kobercov, 5000 ml28,29 EURSkladomMeguiar's Supreme Shine Microfiber TowelMikrovláknová utierka Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel-10 %Rýchly náhľad (15 hodnotení)mikrovláknová utierka (40 x 60 cm)7,46 EUR8,29 EURSkladomMeguiar's Carpet & Interior BrushDetailingová kefa na interiér Meguiar's Carpet & Interior Brush-10 %Rýchly náhľaddetailingová kefa 2 v 1 pre všetky typy čalúnení, tkanín aj ostatných interiérových povrchov18,71 EUR20,79 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.