Môj účet

Subwoofer v boxe Gladen RS-X 10 SB

subwoofer v boxe, Ø 10" (250 mm), 300 W RMS, 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer v boxe Gladen RS-X 10 SB
Tip

Subwoofer v boxe Gladen RS-X 10 SB

Subwoofer Gladen RS-X 10 SB zaujme predovšetkým svojimi kompaktnými rozmermi vďaka meniču s priemerom 250 mm s malými nárokmi na objem ozvučnice. Rad RS-X však spája aj kombinácia vysokého výkonu a kvalitného zvuku, ktorý v tomto prípade podporí aj kompaktná uzavretá ozvučnica. Na prednej strane boxu nájdete aj 2 pevné kovové ochranné tyčky, ktoré dokážu subwoofer spoľahlivo ochrániť proti prípadnému poškodeniu. Na vybudenie odporúčame použiť napríklad 2kanálový zosilňovač Hertz HCP 2X. Subwooferové systémy Gladen ponúkajú širokú škálu precízne navrhnutých a zostavených subwooferových riešení. Vybrať si môžete z kompaktných ozvučníc s malými a plochými subwooferovými reproduktormi, ktoré umožnia pohodlnú inštaláciu do všetkých priestorov, ale aj z masívnych subwooferov s vysokými výkonmi. Systémy Gladen sú navrhnuté tak, aby splnili nielen výkonnostné požiadavky každého poslucháča, ale aj požadovaný rozpočet a dostupný priestor. Všetky ozvučnice Gladen sú vyrobené z pevných MDF dosiek, následne precízne opracované pomocou najmodernejšej technológie 3D frézovania a potom ručne zostavené a pokryté kvalitným kobercom. Napriek tomu, že niektoré materiály a komponenty sú odoberané z celého sveta, tak subwooferové boxy sú vyrobené a zostavené v Nemecku, aby spĺňali náročné normy spoločnosti Gladen.

Hlavné vlastnosti subwoofera v boxe Gladen RS-X 10 SB

  • 10" subwoofer s výkonom 300 W RMS v kompaktnej uzavretej ozvučnici.
  • Potiahnuté vysoko kvalitným automobilovým kobercom v čiernej farbe.
  • Súčasťou je oceľová mriežka, ktorá chráni subwoofer.
  • Ozvučnice z vysoko kvalitnej MDF rezané na CNC.
  • Súčasťou ozvučnice je subwoofer Gladen RS-X 10.
  • Tvrdená papierová membrána na prirodzené podanie nízkych kmitočtov.
  • Typické červené prešívanie membrány subwoofera radu RS-X.
  • Vyrobené a ručne zostavené v Nemecku.

O značke

Značka Gladen patrí k najúspešnejším značkám v Nemecku, kde vznikla, a má tam aj svoje korene. Gladen ponúka vysokokvalitné produkty, ako sú reproduktory, subwoofery alebo zosilňovače. Má tiež široké portfólio produktov, ktoré zahŕňa stovky položiek, či už ide o konektory, tlmiace materiály a množstvo ďalších položiek. V minulosti aj súčasnosti získali produkty Gladen prestížne ocenenie EISA. Nemci si túto značku obľúbili - jednoducho ju milujú.

Katalógové čísloRS-X 10 SB
ZnačkaGladen
OdkazyOficiálna webová prezentácia
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon. Ide tiež o výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak výkon na dlhšiu dobu prekročíte, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu resp. spálenie kmitacej cievky subwoofera! Preťaženie subwoofera spoznáte zakmitáváním membrány subwoofera. 300 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, môže rýchlo dôjsť k poškodeniu resp. spálenie kmitacej cievky subwoofera! 450 W
Priemer subwoofera v boxe250 mm (10")
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu, je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm. Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia subwooferov je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučnice Uzavretá ozvučnice sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou. Uzatvorené ozvučnice bývajú spravidla menších rozmerov ako ozvučnice bassreflexové a na ich tlmenie sa používa špeciálny tlmiaci rúno.
Uzavretá ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému skratu medzi vyžarovaním prednej a zadnej strany membrány subwoofera. Nevýhodou je, že uzavretá ozvučnica dvíha vlastné rezonančný kmitočet použitého subwoofera a tým tiež zvyšuje dolná limitná kmitočet. To preto, že je zadná strana membrány pri vyžarovanie subwoofera v uzavretej ozvučnici nútená stláčať a zřeďovat vzduch vo vnútri ozvučnice. Tým sa pridáva k vlastnej tuhosti kmitacieho systému subwooferov ešte tuhosť vzduchu v uzavretej ozvučnici. To spôsobuje zväčšenie tuhosti kmitacieho systému a tým aj zvýšenie rezonančnej frekvencie celého systému: subwoofer -> ozvučnice.
Zvýšenie rezonančného kmitočtu pre daný subwoofer je tým väčšia, čím menší je objem vzduchu v uzavretej ozvučnici. Pomerne malý objem vzduchu v uzavretej ozvučnici pôsobí na subwoofer ako akustická pružina pri vyžarovaní zadnej strany membrány dovnútra uzavreté ozvučnice.
POUŽITIE: Hlavne na kvalitné počúvanie basov v celom pásme s dôrazom na detailnosť a presnú reprodukciu na spodnom pásme.
Klady a zápory:
+ Čistá reprodukcia
+ Malé skrine
+ Jednoduchšie naladenie
- Nízky stupeň účinnosti v hlbokých basoch
- Hlasitosť len za cenu enormného vychýlenie membrány
- Nemožno očakávať výraznejšie akustický tlak
bassreflexovou ozvučnice je riešená rovnako ako uzavretá ozvučnica, ale má navyše ešte tzv. Bassreflexovou nátrubok, čiže "bassreflex". Na tlmenie bassreflexových ozvučníc sa používa ihličkový molitan.
POUŽITIE:
Ideálne použitie je v prípadoch, keď chce poslucháč dosiahnuť vysoké hlasitosti a dobrej úrovne akustického tlaku. Ide o najlepší kompromis medzi kvalitným zvukom a výkonom a je tiež najčastejšie používaná
Klady a zápory:
+ Dobrá účinnosť v hlbokých basoch
+ K veľkej hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- Reprodukcie menej presná ako u uzavretých ozvučníc
Uzavřená
Z čoho je ozvučnica vyrobenáSubwooferové ozvučnice sú zvyčajne vyrobené z 18 - 22 mm MDF dosky, prípadne z lisovanej drevotriesky. MDF doska je vďaka vyššiu pevnosti lepším materiálom ako obyčajná drevotrieska. MDF
Rozmery boxuRozmery ozvučnice sú uvádzané ako výška, šírka a hĺbka, ktorá je často na spodnej hrane dlhšia ako na hornej hrane, z dôvodu skosenie zadnej steny. 370 x 350 x 310/210 mm
Skosenie zadnej stenySkosenie zadnej steny je zásadný parameter, ak subwoofer hodláte umiestniť do batožinového priestoru, na miesto zadnej steny zadné sedačky. Ušetríte tým niekoľko centimetrov priestoru v kufri auta. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.