Môj účet

Reproduktory German Maestro Alpha AS 6511

Ø 165 mm, 50/120 W, 4 Ω, 88 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 67 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory German Maestro Alpha AS 6511
Aktualizované

Reproduktory German Maestro Alpha AS 6511

Dynamické, pekné, nemecke reproduktory zo vstupnej radu Alpha. Bezporuchovosť a dlhá životnosť zaručená. Made in Germany.
Katalógové číslo:AS 6511
ZnačkaGerman Maestro
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 50 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 120 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
88 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
40 - 28.000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 67 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Titan
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
77 %
6 zákazníkov hodnotilo
Pali
21. 8. 2020

Dodatok či doplnenie recenzie po cca 50-60 hodinach hrania. Od začiatku bolo jasné, že repráky bude treba rozohrať - neustále som musel upravovať zvukové krivky, zvuk sa menil každú hodinu. Po /myslím si/ dostatočne dlhom čase sa konečne ustálili a zvuk sa - áno - jemne zlepšil. Je vyrovnanejší, pokojnejší, presnejší. Bas dostal trošku kresby, stredy sa stali zrozumiteľnejšími. Moje konečné nadstavenie však je : Bass - 0, Strady +3, výšky +2. Priznám sa, nie som milovníkom techno dunivých silných basov, ani metalových nárezov. Ale už z nadstavenia equalizéra musí byť jasné, kde je slabina týchto reproduktorov - výšky ale hlavne STREDY. Ak je nahrávka vysoko kvalitná, vtedy konečne rozumiem každé slovo speváka, vnímam kresbujeho hlasu, nástroje su definované, a výšky jasné ale nie nepríjemné. Inak spevu málo kedy rozumiem, a stredy sú celkovo zahmlené. Priestor nie je excelentný, ale dostačuje. Osobné doporučenie - pre modernú či elektronickú hudbu skvelé. Pre akustickú, inštrumentálnu či vokálnu hudbu jednoznačne nie. Dávam síce stále 3 hviezdy, ale doplnil by som pol hviezdy plus, za zlepšenie a neunavujúce dlhodobé počúvanie.

Odpoveď: Alžběta Mareková - AHIFI.SK, 31.01.2021 20:16

Dobrý deň, ďakujeme veľmi pekne za hodnotenie. Mrzí nás, že nie ste 100% spokojný, avšak si nemyslíme, že si takto kvalitné reproduktory, v tejto cenovej relácii, zaslúžia iba 3*. Avšak si ceníme Vášho rozsiahleho názoru a berieme ho na vedomie. Pri ďalšom nákupe Vám radi poradíme a skonzultujeme Vami vybraný tovar už pred objednaním. Prajeme krásny deň.

Pali
8. 5. 2020

Najskôr konštrukcia - bass - klasický plechový korpus, bežný stredne veľký magnet, gumová vlnka. Výšky - malinký repráčik s ešte menším magnetom, obávam sa malého zaťaženia. Výhybka - pri tejto cene totálny prepadák - vo veľkej plastovej krabici je smiešna cievočka a jeden kondenzátor, nič viac - žiaden prepínač, odpor. V krabici sú len reproduktory, mriežky, výhybka, skrutky na uchytenie. Zvuk - bol som upozornený, že tieto repráky potrebujú dosť dlhý čas na rozohranie, inak hrajú slabo. Aj keď ešte neodohrali doporučovaných X desiatok hodín, neverím že by nejak výrazne preskočili iné dobré reproduktory za 100€. Skôr nie. Zahrajú síce všetko, ale nebude to s ....woww.... bude to len s ....hmm...aha.... Pri tejto cene - nie. Ak by stáli do 100€, môže byť, so zavretými očami. Osobne - sklamanie.

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.