Môj účet

Aktívny subwoofer Pioneer TS-WH500A

aktívny subwoofer, HVT technológie
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Aktívny subwoofer Pioneer TS-WH500A
-20 %

Aktívny subwoofer Pioneer TS-WH500A

TS-WH500A je extrémne tenký, ale výkonný subwoofer pre vaše auto. Jeho vstavaný zosilňovač MOSFET zvyšuje výkon najmenej 150 wattov hliníkovú membránu basového reproduktora. A vďaka jedinečnej technológii Horizontal Vertical Transforming, ktorá vytvára vertikálne vibrácie prostredníctvom horizontálnej hnacej sily, produkuje tento subwoofer autentický, čistý a široký rozsah basov pre akýkoľvek druh hudby.

Technológia HVT

Technológia Horizontal-Vertical (HVT) predstavuje v konštrukcii reproduktorov priekopnícky prístup. Tento unikátny spojovací mechanizmus mení spôsob, akým reproduktor funguje av porovnaní s bežnými konštrukciami reproduktorov prináša významné výhody – ako v rozmere, tak v prezieravosti na dosiahnutie kvalitného zvuku.

Redukcia hluku

Tento subwoofer je vybavený dvojitými membránami a systémom, ktorý zaisťuje, že je pohyb membrány s kmitacou cievkou v perfektnej symetrii - pre zrušenie nežiaducej vibrácie. Týmto spôsobom vibrácie nie sú prenášané na karosériu vozidla, čo má za následok čistý zvuk basov.

Flexibilná inštalácia

Tento subwoofer je tenký, čo umožňuje, že môže byť inštalovaný na mnohých miestach, ako v kabíne alebo pod sedadlom spolujazdca bez toho, aby bol ohrozený zvukový výstup. Navyše ľahko „zapadne“ do celého radu vozidiel.
Katalógové čísloTS-WH500A
ZnačkaPioneer
OdkazyOficiálna webová prezentácia
RMS výkon RMS výkon aktívneho subwoofera je stály výkon, ktorý aktívny subwoofer dokáže zahrať dlhodobo. Odporúčame sa riadiť práve touto hodnotou. RMS výkon u aktívnych subwooferov je braný ako RMS výkon integrovaného zosilňovača, ktorý je vo väčšine prípadov mierne poddimenzovaný, čo zaručuje ochranu proti spáleniu subwoofera. 50 W
Max. (maximálny) výkon špičkový výkon resp. Max. výkon , ktorý dokáže aktívny subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v nahrávke. Nie je to ale tak dôležitý parameter, ako výkon RMS. 150 W
Frekvenčný rozsahSchopnosť zariadenia reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť aktívneho subwoofera verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost, čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktorových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
20 - 200 Hz
Diaľkové ovládanie súčasťou baleniaNiektoré modely aktívnych subwooferov majú v balení aj káblové diaľkové ovládače, ktoré sa na jednej strane zapájajú do aktívneho boxu a na strane druhej máte potenciometer, ktorý si môžete ľubovoľne umiestniť do kabíny. Obvyklé miesto, kam sa diaľkový ovládač umiestňuje, je priestor pod volantom. Výhodou je regulácia výkonu, poťažmo hlasitosti, v závislosti na podmienkach jazdy a rozpoloženie posádky v aute. Áno
Ochranná mriežkaOchranná mriežky alebo tyčky, ako ochrana proti mechanickému poškodeniu subwoofera. Áno
Rozmery aktívneho subwoofera340 x 60 x 250 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.