Môj účet

Aktívny subwoofer Hertz DBA 200.3

aktívny subwoofer, Ø 8" (200 mm), 110 W RMS, 92 dB (SPL 2,83 V/1m), 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Aktívny subwoofer Hertz DBA 200.3

Aktívny subwoofer Hertz DBA 200.3

Hertz DBA 200.3 je 200 mm (8 ") aktívny subwoofer napájaný 140 W zosilňovačom, zabudovaným do zadnej časti ozvučnice. Ovládací panel slúži na nastavenie frekvencií, úrovne a akustické fázy podľa vlastného posluchového vkusu. Systém bol navrhnutý tak, aby uspokojil tých, ktorí potrebujú basy v kompaktnej veľkosti pre použitie v akomkoľvek vozidle.

Hlavné vlastnosti aktívneho subwoofera Hertz DBA 200.3

  • 140 W integrovaný zosilňovač.
  • Ovládací panel slúži na nastavenie frekvencie, úrovne a fázy.
  • Hi input vstupy pre autorádiá bez RCA.
  • Jeden konektor pre jednoduchú inštaláciu a demontáž subwoofera.
  • Konštrukcia z 18 mm MDF.
  • Šikmá zadná stena umožňuje usadenie za zadné sedačky.
  • Mriežka s logom Hertz, ktorá ponúka 100% ochranu subwoofera.
Katalógové čísloDBA 200.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiálna webová prezentácia
RMS výkon RMS výkon aktívneho subwoofera je stály výkon, ktorý aktívny subwoofer dokáže zahrať dlhodobo. Odporúčame sa riadiť práve touto hodnotou. RMS výkon u aktívnych subwooferov je braný ako RMS výkon integrovaného zosilňovača, ktorý je vo väčšine prípadov mierne poddimenzovaný, čo zaručuje ochranu proti spáleniu subwoofera. 110 W
Max. (maximálny) výkon špičkový výkon resp. Max. výkon , ktorý dokáže aktívny subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v nahrávke. Nie je to ale tak dôležitý parameter, ako výkon RMS. 140 W
Priemer použitého subwooferaPriemer subwoofera, ktorý je inštalovaný v aktívnom boxe. 200 mm (8")
Frekvenčný rozsahSchopnosť zariadenia reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť aktívneho subwoofera verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost, čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktorových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
32 - 400 Hz
Ochranná mriežkaOchranná mriežky alebo tyčky, ako ochrana proti mechanickému poškodeniu subwoofera. Áno
Z čoho je aktívny box vyrobenýAktívne subwoofery môžu byť vyrobené z MDF dosky, z tvrdeného plastu, z plechu, z hliníka alebo kombináciou rôznych materiálov. MDF
Rozmery aktívneho subwoofera293 x 330 x 263 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.