Môj účet

Aktívny subwoofer Hertz DBA 200.3

8", 110 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Aktívny subwoofer Hertz DBA 200.3
Aktualizované

Aktívny subwoofer Hertz DBA 200.3

Hertz DBA 200.3 je 200 mm (8 ") aktívny subwoofer napájaný 140 W zosilňovačom, zabudovaným do zadnej časti ozvučnice. Ovládací panel slúži na nastavenie frekvencií, úrovne a akustické fázy podľa vlastného posluchového vkusu. Systém bol navrhnutý tak, aby uspokojil tých, ktorí potrebujú basy v kompaktnej veľkosti pre použitie v akomkoľvek vozidle.

Hlavné vlastnosti aktívneho subwoofera Hertz DBA 200.3

  • 140 W integrovaný zosilňovač.
  • Ovládací panel slúži na nastavenie frekvencie, úrovne a fázy.
  • Hi input vstupy pre autorádiá bez RCA.
  • Jeden konektor pre jednoduchú inštaláciu a demontáž subwoofera.
  • Konštrukcia z 18 mm MDF.
  • Šikmá zadná stena umožňuje usadenie za zadné sedačky.
  • Mriežka s logom Hertz, ktorá ponúka 100% ochranu subwoofera.
Katalógové číslo:DBA 200.3
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia (anglicky)
RMS výkon RMS výkon aktívneho subwoofera je stály výkon, ktorý aktívny subwoofer dokáže zahrať dlhodobo. Odporúčame sa riadiť práve touto hodnotou. RMS výkon u aktívnych subwooferov je braný ako RMS výkon integrovaného zosilňovača, ktorý je vo väčšine prípadov mierne poddimenzovaný, čo zaručuje ochranu proti spáleniu subwoofera. 110 W
Max. (maximálny) výkon špičkový výkon resp. Max. výkon , ktorý dokáže aktívny subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v nahrávke. Nie je to ale tak dôležitý parameter, ako výkon RMS. 140 W
Priemer použitého subwooferaPriemer subwoofera, ktorý je inštalovaný v aktívnom boxe. 200 mm (8")
Frekvenčný rozsahSchopnosť zariadenia reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť aktívneho subwoofera verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost, čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktorových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
32 - 400 Hz
Ochranná mriežkaOchranná mriežky alebo tyčky, ako ochrana proti mechanickému poškodeniu subwoofera. Ano
Z čoho je aktívny box vyrobenýAktívne subwoofery môžu byť vyrobené z MDF dosky, z tvrdeného plastu, z plechu, z hliníka alebo kombináciou rôznych materiálov. MDF
Rozmery aktívneho subwoofera293 x 330 x 263 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.