Môj účet
Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Predstavujeme veľa zaujímavých noviniek od spoločnosti Comfortmat

Minulý rok bol pre ruského výrobcu Comfortmat prelomový vďaka veľkému úspechu jeho výrobkov nielen na domácom trhu, ale aj v zahraničí. Aj u nás patria zvukovoizolačné výrobky tohto výrobcu k najpredávanejším produktom vôbec a my sme dlho čakali na ohlásené novinky, ktoré vám teraz prinášame. Nový dizajn výrobkov, vyššia účinnosť, vylepšené funkcie, ale predovšetkým niekoľko úplne nových výrobkov, ktoré opäť predstavujú absolútnu svetovú špičku v oblasti odhlučnenia vozidiel. Viac informácií nájdete v našich novinkách.

Dizajn nového výrobku 

V roku 2019 bola predstavená nová generácia produktov, ktorá sa odklonila od tradičného dizajnu "Earth Print" s mapou sveta a predstavila moderný a jednoduchý dizajn s názvom, produktovou líniou a logom výrobcu. Staršie výrobky však čakali na úplnú aktualizáciu vrátane vylepšených receptúr, a preto mali niektoré výrobky iný dizajn. Antivibračné materiály z modelových radov Standard, Gold a Extreme zostali nezmenené, zatiaľ čo nové antivibračné materiály z radu Dark a prémiové zvukovoizolačné materiály Integra, Blockshot alebo Skyline už mali nový dizajn. Od dnešného dňa je celá produktová línia zosúladená s aktuálnym firemným rukopisom spoločnosti a všetky nové produkty vám podrobnejšie predstavíme v nasledujúcich riadkoch. 

Inovatívne antivibračné materiály Standard a Gold

Antivibračné materiály zo základného modelového radu Standard, konkrétne Comfortmat S1, S2 a S3, patria medzi najpredávanejšie, a to najmä vďaka vynikajúcemu pomeru ceny a výkonu. Tieto materiály sú optimálne na tlmenie dverí pri výmene reproduktorov, ako aj na základnú zvukovú izoláciu v prvej vrstve. To isté možno povedať aj o vyššej rade Gold, ktorú predstavujú antivibračné materiály Comfortmat G2, G3 a G4. Materiály tejto série majú vyššiu účinnosť, hrubšiu hliníkovú fóliu, lepšiu priľnavosť a nižšiu hmotnosť. Teraz je teda zjednotený nielen dizajn všetkých výrobkov, ale boli vylepšené aj kľúčové vlastnosti týchto obľúbených antivibračných materiálov. Medzi inovácie patrí mierne zvýšená účinnosť, ešte väčšia priľnavosť, ktorá je v rámci základných radov jedinečná, a v prípade radu Gold aj zlatistejšia farba. Viac inovácií sa do týchto radov nedostalo, ale inžinieri spoločnosti Comfortmat urobili v najvyššom rade Expert ešte viac. 

Úplne prepracované antivibračné materiály najvyššej série Expert

Špičková séria Expert obsahuje štyri profesionálne antivibračné materiály: Comfortmat Atom, Extreme, Extreme Pro a Extreme Pro Max. Ide o špičkové materiály, ktoré vynikajú extrémnou tuhosťou, priľnavosťou a predovšetkým neprekonateľnou účinnosťou. Preto sú obzvlášť vhodné pre maximálne výkonné zvukovoizolačné inštalácie alebo pre vysoko výkonné audioinštalácie. Spoločným menovateľom je potreba zahriať materiály pred aplikáciou na 50 stupňov, preto sú určené najmä pre montážne strediská, ktoré sa zaoberajú odhlučnením vozidiel. Materiály Atom a Extreme sú ideálne najmä na odhlučnenie podlahy a podbehov kolies, pretože tieto oblasti sú najviac ovplyvnené nízkofrekvenčným hlukom a vibráciami. Z týchto materiálov zostali prakticky len názvy, inak ide o úplne nové antivibračné materiály najnovšej generácie. Najprv sa zastavme pri novom dizajne. Všetky antivibračné materiály majú čiernu farbu so smaragdovo zelenou potlačou, iba Atom má striebornú potlač. Pripomíname, že pôvodne boli všetky materiály radu Expert čierne s bielou potlačou, takže nová predvolená farba pre celý rad Expert je zelená. A vyzerá to skvele! Inak je všetko nové, najmä zloženie. Všetky materiály sa skladajú z dvoch typov tesnenia, pričom každý z nich plní inú funkciu a oba boli vyvinuté v roku 2021 špeciálne pre najvyšší rad Expert. Tieto inovácie zvýšili tuhosť materiálov o 20 % a priľnavosť o ďalších 15 %. Vďaka tomu sú materiály ešte účinnejšie a vibrácie a nízkofrekvenčný hluk nemajú šancu.

Nové membránové materiály Titan a Raptor

V portfóliu materiálov Comfortmat nájdete celkom 4 zvukovoizolačné materiály s vysokou zvukovoizolačnou schopnosťou vďaka viacvrstvovému zloženiu so zvukovoizolačnou membránou. Comfortmat Integra na odhlučnenie dverí a iných priestorov, kde nechceme pridávať príliš veľkú hmotnosť, Comfortmat Blockshot najčastejšie na odhlučnenie podláh, podhľadov a batožinových priestorov a nakoniec najľahší Comfortmat Skyline, ktorý používame na odhlučnenie strechy. Comfortmat Blockator je čistý membránový materiál, ktorý je spojený len v tretej vrstve a výrazne zvyšuje účinnosť materiálu v druhej vrstve. Hoci žiadny výrobca (okrem konkurenčnej spoločnosti SGM, ktorej výrobky tiež ponúkame) neponúka toľko materiálov s integrovanou membránou, stále sme požadovali dva nové výrobky na doplnenie sortimentu. Konkrétne ide o materiál, ktorý by umožnil nahradiť dve vrstvy zvukovej izolácie pre inštalácie s maximálnym účinkom a materiál s menšou hrúbkou. A obidve (nielen) naše želania spoločnosť Comfortmat splnila. Dámy a páni, predstavujeme vám Comfortmat Titan, najúčinnejší zvukovoizolačný materiál na súčasnom českom trhu! Jedinečný membránový materiál s hrúbkou 8 mm, ktorý sa skladá zo zvukovoizolačnej vrstvy a membrány s hrúbkou 4 mm. Vďaka tomu je materiál schopný izolovať zvuk až do 38 dB, čo je súčasný svetový rekord. Materiál plne nahrádza posledné dve vrstvy zvukovej izolácie a je o 3 dB účinnejší ako kombinácia materiálov Vision + Blockator, ktorú sme doteraz používali v inštaláciách pre našich najnáročnejších zákazníkov. Odteraz teda budete v takýchto inštaláciách vidieť iba Titan. Druhým predstaveným materiálom je Comfortmat Raptor, ktorý má hrúbku len 4 mm, pričom si zachováva vysokú účinnosť až 30 dB. Vďaka svojej hrúbke sa dá použiť napríklad v protore pod zadnými sedadlami, na dne kufra a v iných stiesnených priestoroch. 
  • Comfortmat Titan - hrúbka 8 mm, izolácia až 38 dB, protihluková membrána 4 mm
  • Comfortmat Raptor - hrúbka 4 mm, izolácia až 30 dB, protihluková membrána 2 mm

Prepracovaná séria Dark už čoskoro

Hoci sú prémiové antivibračné materiály radu Dark na trhu len od roku 2019, už v auguste očakávame veľkú aktualizáciu. Novinkou bude aktualizovaný dizajn, v ktorom všetky materiály nebudú čierne s oranžovou potlačou, ale pre lepšiu prehľadnosť bude Comfortmat D2 čierny so žltou potlačou, Comfortmat D3 s oranžovou a Comfortmat D4 s červenou. Preto bude jasne viditeľné, aký materiál a v akej hrúbke sme na danú oblasť nanesli. Zloženie materiálov v tmavom pásme však prejde výraznejšou zmenou. Materiál bude obsahovať úplne nový a revolučný tmel, ktorý je ešte ľahší, priľnavejší a predovšetkým účinnejší. K dispozícii bude aj nový film s vylepšenými vlastnosťami. Na nové materiály sa môžete tešiť v ďalšom zásobníku v priebehu augusta. 

Nové produkty v našich zvukovoizolačných inštaláciách

Samozrejme, všetky nové produkty sa premietajú do našich inštalácií a budú sa dosť výrazne meniť. Naše zvýhodnené balíky zvukovej izolácie budú v najbližších dňoch kompletne prepracované a zmeny vám samozrejme dôkladne predstavíme. Náš nový základný balík Standard bude zahŕňať takmer kompletné odhlučnenie vozidla (okrem strechy). Na túto cenu sa dostávame vďaka novým antivibračným materiálom radu Standard a Gold, ktoré teraz budeme používať v tomto základnom balení. Pri balíkoch Premium a Expert sa zameriame na ešte vyššiu účinnosť vďaka novým materiálom z najvyššieho radu Expert. Najmä podlahu a podbehy teraz vybavíme najúčinnejšími materiálmi súčasnosti, a to už spomínanými Atom/Extreme, ako aj Titan a Raptor. Táto aktualizácia je možná aj vďaka novej profesionálnej peci určenej výlučne na ohrev antivibračných materiálov z najvyššej rady Expert. Tie umožnia ešte viac znížiť vibrácie a najmä nízkofrekvenčný hluk od pneumatík a vozovky. Prvé vozidlá sme už odhlučnili novými materiálmi a musíme povedať, že vďaka nim budú môcť naše inštalácie posunúť odhlučnenie na ešte vyššiu úroveň.


Autor: Ing. Karel Konečný
Kopírovanie fotografií alebo textu je zakázané! Všetky práva vyhradené.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.